Усі будинки поставлять на лічильник

Нещодавно прийняли Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Виходячи з цього, протягом року з дня набрання чинності закону, надавачі послуг, які фігурують в законі як монополісти, зобов’язані встановити будинкові лічильники тепла, і протягом двох років – будинкові лічильники води. Якщо цього вони не зроблять, саме на них, а не на споживачів, будуть накладати штрафні санкції. За встановлення і за обслуговування лічильників платитимуть власники квартир у розстрочку на п’ять років.

Здавалося б, все прекрасно: споживач, себто ми з вами, платитиме лише за використані ресурси, монополіст вже не зможе перекладати на нього необґрунтовані втрати тепла чи води по дорозі до споживача.

Але є тут маленький нюанс: з появою нових приладів обліку на вході в будинок нарахування плати за тепло і воду зменшить вигоду від квартирних лічильників. Адже, на додачу до показників індивідуальних лічильників, тепер між усіма мешканцями розподілятимуться втрати ресурсу в будинкових мережах.

Ймовірно, таким чином держава намагається стимулювати громадян до об’єднання у ті ж ОСББ, щоб привести в порядок будинок і звести до мінімуму втрати води, тепла та інших ресурсів. Та таке нововведення власники багатоповерхівок вважають за передчасне. Як от і жителі Звенигородки.

– Далеко не всі споживачі мають лічильники, – резюмує пенсіонер Микола Білоус. – І якщо у квартирах з лічильниками зацікавлені чим менше витратити води й тепла, то інші жильці можуть відкривати вентилі, як то мовиться, на всю котушку. А платити за них мають всі сусіди…

Такої ж думки й домогосподарка Олена Демченко:

– Закон не продуманий до кінця. Адже, окрім всього іншого, є обігрів квартир за індивідуальними лічильниками, є обігрів приміщень загального користування. Як бути в таких випадках.?

– Я розумію, що держава хоче перекласти на наші плечі всі комунальні проблеми, – каже безробітній Олексій Бондаренко. – Але ж у Звенигородці багато будинків, де у підвалах труби, по яких подається тепло, не мають ізоляції, а водопровідні труби давно вже прогнили так, що комунальники не встигають їх латати. Буває, що в результаті поривів в підвалах натікає води по коліна. В цьому вини жильців немає, то чому ж вони мають платити за чиєсь недбальство?

Та до голосу «низів» у нашій країні давно вже не прислухаються…

Михайло НЕЧАЙ

19.08.2017 19:59
Переглядів: 2305
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.