«Новий прилад врятує не тільки пацієнтів, а й наш заклад»: Сергій Нагорняк допоміг Ватутінській лікарні працювати й далі

Ватутінська міська лікарня поповнилась апаратом, який рятуватиме життя пацієнтів. 25 березня народний депутат Сергій Нагорняк подарував закладу новітню наркозно-дихальну станцію. Прилад, яким медики користувалися до цього, давно застарів.

–В старому апараті треба було ретельно вимірювати дозування наркозу, – розповів директор лікарні Віктор Табачишин. – Якщо десь помилитися, у пацієнта могли бути ускладнення. Тобто, все залежало від самого лікаря. В новій станції такого немає. Він сам моніторить всі необхідні дані.

Станція вже встигла врятувати одне життя – самої лікарні, пояснює Табачишин.

–Старий прилад не проходив за нормами в НСЗУ, – каже головний медик. – І там сказали, що не фінансуватимуть відділення хірургії. А це 200 тисяч гривень щомісяця. Для нас це суттєва сума. Без неї лікарня могла б припинити існування. Тому новий прилад врятує не тільки пацієнтів, а й наш заклад.

Сам Сергій Нагорняк зізнається, що навіть не підозрював, наскільки важливим для медзакладу є прилад.

–Я дуже радий, що нам, спільними зусиллями, вдалося зберегти хірургічне відділення й саму лікарню, – звернувся до працівників лікарні Нагорняк. – Я знав про цю потребу. Спілкуючись із головним лікарем, з’ясувалося, що це збереже 28 людей від звільнення. До певного моменту я й сам не до кінця розумів, наскільки важливий цей апарат. Виявилося, що це надважливо. Тому я взяв собі за мету допомогти його придбати.

Аби купити станцію, яка коштує понад півмільйона гривень, депутату довелось обійти не одного спонсора.

–Кілька разів зривалися переговори зі спонсорами, – продовжує Нагорняк. – Але таки 2 компанії допомогли: це «Укренерго» та первинна профспілкова організація Кременчуцького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів. До речі, «Укренерго» нещодавно вже допомогла придбати прилад для Тальнівської лікарні.

Сергій Нагорняк пообіцяв часто приїжджати у Ватутіне. У лікарню планує придбати хірургічний стіл. На саме місто також чекають оновлення.

Анатолій БУЗИНА

26.03.2021 15:42
Переглядів: 1550
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.