Хто допоможе ''Швидкій допомозі''?

Нововведення в галузі охорони здоров’я не обійшли стороною Звенигородської станції невідкладної допомоги. В ході так званого реформування медичних закладів вона стала обслуговувати п’ять районів та місто Ватутіне. А це – понад 200 тисяч населення. Необхідну допомогу мешканцям медичного округу надають п’ятнадцять виїзних бригад, в тому числі одна лікарська і дві фельдшерські – безпосередньо у Звенигородському районі.

Про те, як надається екстрена медико-санітарна допомога мешканцям Звенигородщини, йшлося нещодавно на засіданні громадської ради при райдержадміністрації. За словами старшого лікаря станції Тетяни Коськіної було прийнято більше 10,5 тисяч викликів, жоден з яких не залишився поза увагою. Зрозуміло, що при цьому працівники «швидкої» зіткнулися з багатьма труднощами. Якщо, скажімо, бригади швидкої допомоги забезпечувалися необхідними медикаментами та паливно-мастильними матеріалами, то з застарілим медичним транспортом виникали значні проблеми – «на ходу» деякі автомобілі залишалися лише завдяки постійного «чаклування» водіїв. Отож, особливо наголошувалося на засіданні, наразі особливо гостро стоїть питання щодо заміни санітарних автомобілів на нові. Не знімається з порядку денного і питання придбання медичного обладнання.

Однак згадані проблеми повисли в повітрі після ознайомлення учасників засідання з Проектом постанови Кабміну «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги в Україні», яким передбачається поступове припинення існування лікарських та фельдшерських бригад. Цілком зрозуміло, що єдиною метою цього Проекту є досягнення економії коштів та скорочення бюджетного фінансування закладів невідкладної медичної допомоги і їх повної ліквідації. І звенигородським медикам залишається лише приєднатися до протестів своїх колег по всій Україні.

Михайло НЕЧАЙ

21.02.2018 08:29
Переглядів: 1455
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.