З 2 листопада на Тальнівщині діятиме «червона» карантинна зона - Вісті Черкащини

З 2 листопада на Тальнівщині діятиме «червона» карантинна зона

– Сьогодні було ухвалене рішення, згідно якого з 2 листопада, тобто з понеділка, згідно протоколу засідання нашого обласного штабу, міста Ватутіне, Золотоноша, Сміла, Канів та Монастирищенський, Тальнівський райони Черкаської області переведені на «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення Covid-19, – про це повідомив голова Тальнівської РДА Олександр Цимбал на районній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулася 30 жовтня по обіді.

Як пояснив на комісії Олег Солодько, головний лікар КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня Тальнівської міської ради», ситуація з захворюваністю на Covid-19 зараз дуже напружена, хворих багато. У лікувальному закладі діє інфекційне відділення, яке спочатку відкрили на 15 ліжок. Зараз їх 20, та й тих не вистачає. «Ми спілкувалися сьогодні і з Василем Петровичем, і з вами, – звернувся до Олександра Цимбала Солодько. – Вирішили, що будемо «інфекцію» розгортати в терапевтичному відділенні і будемо збільшувати в ньому кількість ліжок до 30-ти. За попередніми підрахунками, на це необхідно 56 тис.  100 грн.: це проведення кисню, заміна старої проводки. Плюс з області з ковідного фонду нам буде виділено 605 тисяч – це на один 200-літровий концентратор та дев’ять 10-літрових концентраторів (ми умудрилися купити на цю суму 10 концентраторів). В наявності в інфекційному відділенні – 5, по лікарні – ще 4 концентратори».

За словами головного лікаря, основна мета зараз – класти до медзакладу тільки тих пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, якщо ні – повинні лікуватися вдома. Що ж до фінансування лікування, він повідомив, що наразі вже підписаний договір з НСЗУ, кошти згідно нього надійдуть імовірно за місяць, а то й пізніше. А поки потрібно буде лікуватися з власного гаманця – а це 30-40 тис. грн. на одного хворого (якщо це важкий перебіг хвороби).

На комісії кожен присутній висловив свою думку щодо функціонування закладів освіти, культури, автобусного сполучення, закладів харчування, роботи ринку, магазинів. Водночас вели мову і про контроль за дотриманням людьми режиму самоізоляції. Люди все рідше одягають маски, не дотримуються правил карантину.

– Коли наша поліція виписала 2 штрафи водіям по 17 тисяч гривень, все прийшло в норму. Ви не побачите водія без маски, і пасажира теж, бо це велика матеріальна відповідальність, – сказав Віталій Накопюк, начальник ПрАТ «Тальнівське АТП 17137».

Щодо закладів освіти, Олег Солодько зауважив, що кількість хворих почала зростати, відколи діти пішли до школи (з середини вересня). На тому, що у колективі діти хворітимуть куди частіше, наголосила і Наталія Тимченко, заступник головного лікаря КНП «Тальнівський ЦПМСД Тальнівської міської ради». Валентин Гірник, начальник Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП у Черкаській області, радив прислухатися до думки медиків та до букви закону. Зрештою після активного обговорення, пропозицій, комісія перейшла до голосування. Більшістю голосів комісія підтримала введення з 2 по 8 листопада дистанційного навчання в закладах освіти Тальнівщини усіх рівнів акредитації та одночасним щоденним моніторингом ситуації. Норма закону, в той же час, у «червоній» зоні забороняє відвідування закладів освіти (пункт 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території  із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»).

Що ж до транспортного сполучення, рейсові автобуси курсуватимуть у звичному режимі з дотриманням карантинних вимог. Працюватимуть перукарні, магазини. Можливість кафе та ресторанам приймати відвідувачів комісія обмежила (в тому числі проводити масові святкові заходи). Тальнівський ринок працюватиме, на ньому знову, як і на початку карантину, робитимуть температурний скринінг, діятиме масочний режим, проводитиметься дезінфекція та решта протиепідемічних заходів.

Марина КАМІНСЬКА

30.10.2020 22:11
Переглядів: 2333
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.