Як оформити землю без бюрократичної тяганини – знає сертифікована землевпорядниця з Тального

Як орендувати чи приватизувати земельну ділянку? Чи можна достроково розірвати договір оренди? Як передати землю у спадщину? Чи треба встановлювати межі земельної ділянки? З цими та багатьма іншими непростими запитаннями із землеустрою неможливо розібратись без землевпорядника.
Олена Рабійко з Тального на Черкащині – сертифікований інженер-землевпорядник з 17-річним досвідом роботи у цій сфері. Жінка каже, що професія вимагає точності, далекоглядності, бездоганного знання законів. Їй притаманні витримка, чуйність, добросовісність і виваженість, оскільки робота з людьми ніколи не буває простою. А тим паче, якщо це стосується земельних питань.
– Для землевпорядника, так би мовити, Біблією є Земельний кодекс. Таке враження, що законодавство змінюється щодня, тому треба постійно бути в курсі усіх подій та змін – тримати руку на пульсі, – каже жінка.
Олена Петрівна навчалась у Харківському національному аграрному університеті. 16 років працювала в земельно-кадастровому бюро. Потім в її діяльності як землевпорядника була перерва 5 років, але за цей час вона здобула досвід роботи в сфері права, оскільки працювала в юридичному відділі.
– Навіть тоді, коли моя робота не була пов’язана з землеустроєм, я все одно намагалась «не зійти з колії» і бути в курсі всіх земельних питань, постійно цікавилась новинками в технічному плані, в законодавстві, – розповідає. – Згодом я пройшла стажування в Черкаському інституті землеустрою, успішно склала кваліфікаційний іспит, стала підприємцем і повернулась до землевпорядкування, бо це саме та діяльність, якою я завжди хотіла займатись. Точність – це те, що найбільше мені подобається в цій професії. Не треба нічого вигадувати, є законодавство і вимоги, яких треба чітко дотримуватись. Власне, робота землевпорядника включає широкий спектр послуг, до яких належить розробка технічної, проєктної та електронної документації, встановлення меж земельних ділянок на місцевості, експертна грошова оцінка, реєстрація власності, поділ та об’єднання земельних ділянок, зміна цільового призначення, правові консультації із земельних питань та багато іншого. Ми виконуємо повний комплекс робіт: від подачі документів до отримання права власності або оренди землі, надаємо всебічну юридичну допомогу, оскільки співпрацюємо з юристами, аби мінімізувати участь клієнта в бюрократичній тяганині. Після того, як клієнт отримав земельну ділянку, треба слідкувати й за тим, щоб він використовував її згідно цільового призначення. Крім цього, ми надаємо максимально вичерпні консультації, щоб людині було простіше зібрати первинний пакет документів. Використовуємо нове сучасне високоточне обладнання для обміру земельних ділянок. Особам з обмеженими можливостями надаємо послуги з виїздом додому.
Олена Петрівна зізнається, що працювати в такій сфері нелегко і дуже відповідально, але вона любить свою роботу. І це відчувається, коли вона з посмішкою і захопленням розповідає про тонкощі своєї професії, про будні, про людей, до яких завжди треба знайти підхід, а також запрошує всіх, кому потрібні послуги сертифікованого інженера-землевпорядника.
Консультує щоденно з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 17:00 за адресою: м. Тальне, вул. Соборна, 36. Тел: 097-953-15-20,
050-970-41-47

Катерина КІХТЕНКО

Читайте також: Про роботу земельної комісії Тальнівської міськради за 4 місяці

28.01.2022 09:00
Переглядів: 1087
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.