Про роботу земельної комісії Тальнівської міськради за 4 місяці

Реагуючи на виступи в ЗМІ, запитання на зустрічах з людьми, критичні висловлювання в мою адресу та на рекомендаційні рішення комісії, вважаю, що повинен коротко проінформувати про роботу постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології за 4 місяці роботи.
Дана комісія сформована рішенням сесії міської ради №1/8-14 від 17.12.2020 року. До її складу увійшли депутати від усіх фракцій. У своїй роботі ми керуємось Законодавством України та Положенням про комісії.
На п’ятьох засіданнях комісії розглянуто 1062 заяви про надання дозволів на розроблення землевпорядної документації, з яких 700 – на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою передачі у приватну власність в порядку ч.6 ст. 118 Земельного кодексу України.
По 310-ти клопотаннях з додатками, які оформлені належним чином та повною мірою відповідають вимогам чинного законодавства, комісія прийняла позитивне рішення. За рішеннями комісії було рекомендовано сесії міськради надати дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність у порядку ст. 118 Земельного кодексу України.
Земельні ділянки надано громадянам, які мають встановлені законодавством пільги. Зокрема, 62 заяви надійшли від учасників АТО (ООС), з них 60 було задоволено (землю не надали 2-м особам: громадянину Овидюку, який хоче отримати ділянку лише в Корсунці, та гр. Ковалю з Папужинець – зараз шукаємо можливість виділити йому землю найближчим часом). Також надано земельні ділянки по 27 заявах від учасників бойових дій або ветеранів війни, по 5-ти заявах від осіб зі встановленою інвалідністю. Були задоволені також заяви 3-х осіб з інвалідністю 1 категорії ЧАЕС. Решта ділянок надані представникам соцсфери та іншим заявникам. Окрім цього, понад 150-ти особам комісія погодила надати у власність городи.
Слід зазначити, що на Тальнівщині за попередніх 5 років всіма учасниками процесу виділення земельних ділянок у власність – орендарями, органами влади, управлінням Держгеокадастру в Черкаській області були надані земельні ділянки 347-ми учасникам АТО, а це в середньому по 5 дозволів на місяць, хоча бажаючих отримати дозвіл було набагато більше.

Інформація щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО на Тальнівщині

Варто додати, що в той же час земельні ділянки, які рахувалися вільними, хтось обробляв, не сплачуючи до бюджету податки, а учасники АТО від колишніх сільських голів, районної ради, державних органів отримували відмови.
Зазначу, що більше 370-ти заяв було повернуто на доопрацювання, оскільки пакети документів оформлені з порушенням вимог чинного законодавства (у переважній більшості) або ж бажані ділянки були у переліку земель, право оренди яких набувається шляхом проведення аукціону.
На засіданнях комісії було розглянуто 385 клопотань по затвердженню проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Комісія розглядала питання: про передачу (припинення) у користування (оренду, власність) земельних ділянок комунальної власності; про уточнення цільового призначення земельних ділянок приватної власності; про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки; про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіальної одиниці деяких населених пунктів; про проведення земельних торгів у формі аукціону та затвердження умов продажу права оренди земельних ділянок; про виготовлення детальних планів; про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок з метою визначення ймовірної ціни їх продажу. По цих та інших питаннях відповідним чином оформлені протоколи з рекомендаціями та висновками комісії.
До роботи комісії я, як голова, залучав юристів, аби рішення приймалися згідно закону та були вірними. Комісія також консультувалася з працівниками Держгеокадастру, ТОВ «Земельно-кадастрове бюро», старостами. Дякую усім за співпрацю.
Законодавство надає право кожній людині отримати земельну ділянку незалежно від місця проживання для особистого селянського господарства у власність. Водночас варто дати відповідь на запитання: а з чого ж буде наповнюватись бюджет? Відмовити у виділенні земельної ділянки можна тільки на законодавчій підставі. Збирати сходки, запитувати думку старост закон не передбачає.
Варто додати, є дуже багато випадків, коли рішення, прийняті на сесіях колишніх сільських рад, відділу Держгеокадастру у Черкаській області залишаються невиконаними. Часто на ті ділянки, на які на сесіях надано дозволи, приходять ще їхні рішення, а також проекти на затвердження землеустрою.
За рекомендаціями комісії, працівниками міської ради запроваджений реєстр поданих заяв та вже позитивно врегульовується документообіг. Велике спасибі всім.
Хочу зазначити, що нинішня молодь подає клопотання отримання землі оперативно, використовуючи відомості з електронних державних реєстрів, з якими вміє працювати.
На сьогоднішній день до громади приєдналися населені пункти, що входили до колишнього Тальнівського району. Однак кількість працівників міськради, які займаються земельними питаннями, не збільшилася. І це при тому, що 27 землевпорядників району скоротили. Хоч їх, як і нас, є за що критикувати, але я, як голова комісії, дуже вдячний їм за працю в цих революційних умовах.
Зауважу, що порушення в дотриманні вимог земельного законодавства призводить до того, що дуже багато землі обробляється без належного оформлення, а відповідно – і без сплати податків.
Комісія спільно з працівниками міської ради проводить повну інвентаризацію землі. Про її результати ми планували надати інформацію по закінченню, але у зв’язку з останніми подіями, надаємо проміжні дані по населених пунктах, де земельні ділянки оброблялись самовільно і не сплачувались кошти до бюджету. Усі земельні ділянки, по яких прийнято рішення надати у власність, оброблялись без правовстановлюючих документів та без сплати на них податків та орендної плати.

Площі засіяні, можливо, міський голова поцікавиться, хто їх збиратиме!
Згідно цих розрахунків, втрата до бюджету складає на рік орієнтовно 1,7 млн. грн.. І це тільки по 15-ти населених пунктах, адже аналіз виконано не в повному обсязі. Поки що можна припустити, що сума несплати до бюджету може зрости у 3-4 рази. На сьогоднішній день це питання – найактуальніше. Не дивно, що навколо нього точиться найбільше скандалів.
Є побажання, щоб фінансове управління міської ради у співпраці з податковою службою, іншими постійними комісіями міськради, в тому числі комунальною, працювали над наповненням бюджету. Друге – це раціональне використання коштів та інвестиції – формула позитивного розвитку громади.

Голова земельної комісії, депутат Тальнівської міської ради Гурбич М.Т.

28.04.2021 15:10
Переглядів: 1253
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.