Компот, солодощі та авторські вироби продавали діти в одному із сіл на Тальнівщини задля підтримки захисників

Сьогодні нікого не здивуєш дорослими вчинками дітей, які спрямовані на допомогу нашим героїчним захисникам. Щоразу все більше школярів з власної ініціативи починають збирати гроші для військових. Літо закінчилось, діти розпочали навчання у школах, а розголос про їхні волонтерські справи, зроблені на канікулах, набирає обертів.

Активна та ініціативна четвірка-школяриків з Мошурова на Тальнівщині влітку частенько гралися разом на одній із вулиць села. Тоді у них і виникла ідея взятися гуртом за добру справу, щоб тим самим допомогти військовим швидше вибороти Перемогу. 11-річна Аня Сабадаш, 10-річні Олексій Микулюк та Маша Карпюк і 7-річна Маша Нікрілова повідомили своїм батькам, що хочуть організувати «відкритий магазинчик» на вулиці, де продаватимуть солодощі, компот і власні плетені браслети з резинок. А всі виручені кошти хочуть перерахувати на допомогу ЗСУ.

Тоді, як розповідає мама найменшої дівчинки Маші Наталія, вони були здивовані рішенням дітей. Пригадує, як запитала у доньки, чи знає вона, «хто ж це ЗСУ», щоб переконатися у дитячій наполегливості остаточно. На що Маша відповіла – «це наші захисники, вони захищають нас і їм потрібна допомога». Решта слів були зайвими, каже мама дівчинки. Вона відразу приготувала компот і солодощі для продажу у дитячому магазинчику.

Старші діти Маша і Аня принесли продавати сплетені власноруч браслети, а Олексій був їхнім помічником, ще дівчата називали його охоронцем. Він кликав до магазинчика дорослих, які проходили повз і наголошував, що збирають кошти для потреб захисників.

Загалом діти зібрали 500 грн, бо, як розповідають батьки, їхній магазинчик пропрацював тільки пару днів, та й небагато людей ходили тією вулицею. Однак, як переконують дорослі, найголовніше те, що діти розуміють важливість допомоги та підтримки військових. А радості дітей, зі слів батьків, не було меж, коли вони разом рахували перші зароблені гроші. Згодом батьки перерахували ці кошти військовому з Тальнівщини, якому саме в той час збирали волонтери на автомобіль.

Також 600 грн вторгував у Мошурові за свої оригінальні вироби з фанери 11-річний Михайлик Головатюк з Києва, коли був на літніх канікулах у бабусі. Його мама Рая розповідає, що була здивована рішенням сина продавати свої вироби. Та й сам він трішки хвилювався і соромився, як виходив з дідусем на місцевий базар у селі. Та потім був дуже задоволений, коли йому вдалося заробити ці кошти. Крім того, хлопчик радів, що людям сподобалися його роботи, багато-хто навіть цікавився, як він їх робить і з чого. Тоді Михайлик продав всі свої вироби. Кошти, що вторгував, його бабуся передасть адміністратору села, коли збиратимуть чергову допомогу для військових і за них придбають необхідні продукти чи речі захисникам.

Виготовленням таких робіт з фанери, як розповідає його мама, син захопився сам і займається вже два роки. Батьки тільки підтримують його і купують всі необхідні матеріали для цього. Зараз Михайлик продовжує створювати нові вироби і щиро вірить у Перемогу.

Дякуємо дітям за їхню активність. Саме цим вони навіть стимулюють до допомоги більшість дорослих, які думають, що не можуть нічим бути корисними.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також:«Лікар, як капітан корабля, керує процесом»: хірург-переселенець про роботу у Тальнівській лікарні

Читайте нас також в Telegram!

 

21.09.2022 10:31
Переглядів: 537
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.