«Лікар, як капітан корабля, керує процесом»: хірург-переселенець про роботу у Тальнівській лікарні

У Тальнівській багатопрофільній лікарні на Черкащині вже шостий місяць працює хірург-переселенець Дмитро Каяфюк. У наше місто молодий спеціаліст переїхав із початком повномасштабної війни. Раніше працював у приватній клініці Києва, але 24 лютого прийняв рішення разом із родиною переїхати у більш безпечне місце. Через кілька днів дізнався, що клініка, в якій працював, призупинила свою діяльність.

Стати лікарем Дмитро вирішив ще у 8 класі. Тоді, розповідає чоловік, його госпіталізували із гострим апендицитом і він дуже злякався за своє життя. У хірургічному відділені хлопцю сподобались люди, які там працювали. Він захопився їхньою впевненістю. Зізнається, що тоді персонал лікарні поселив у ньому іскорку, яка в подальшому переросла в полум’я і вже в 11 класі він чітко знав, що хоче стати хірургом.

До своєї мети 28-річний чоловік йшов впевнено: вступив до Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. Студентські роки для лікаря, пригадує Дмитро Русланович, це і складно, і водночас цікаво. Зі стресом під час навчання йому допомагали боротися дружній колектив та почуття гумору.

Попри те, що було складно, каже, що коли почалася практика – це його захопило. Тому далі домовився в одній із столичних клінік і почав ходити на нічні чергування по вихідних у хірургічне відділення. Каже, що бути зануреним у професію та допомагати людям йому дуже подобалось. Тому й через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення, Дмитро зрозумів, що не може сидіти без роботи. Почав розпитувати знайомих, чи не можна десь влаштуватися волонтером-медиком, бо хотів зробити свій внесок у Перемогу. Та йому розповіли, що в Тальнівській лікарні є вакантне місце хірурга і вже на початку березня чоловік приступив до роботи.

Пропрацювавши уже не один місяць, Дмитро каже, що дуже задоволений колективом, який тепло прийняв його із перших днів. Каже, що хоче працювати тут і надалі.

– Хоча практику почав я ще на другому курсі, розумію, щоб бути хорошим хірургом – потрібно постійно навчатися. Тому вважаю, що мені пощастило працювати серед таких досвідчених лікарів, як у нашому відділенні.

Дмитро Каяфюк додає, що для хірурга-початківця така лікарня, як у Тальному дає більше можливостей і для навчання, і для практики. Пояснює, що наприклад, у великих містах швидка допомога направляє хворих у спеціалізовані центри, а тут можна зіштовхнутися із різноманітними випадками. Крім того, наша лікарня впевнено розвивається. Наприклад, нещодавно у Тальне приїздив заслужений лікар України Ярослав Фелештинський, який навчав місцевих лікарів проводити операції методом лапароскопії. Дмитро каже, що поява лапароскопічного обладнання – крок вперед, адже це сучасний підхід до лікування. Молодий хірург сподівається, що напрацювавши досвід, з часом зможе оперувати таким методом захворювання будь-якої складності.

Загалом Дмитро Русланович каже, що для хірурга важливо мати міцний характер і стресостійкість. Він має бути спокійним у будь-якій ситуації.

– Лікар, як капітан корабля, керує процесом. Якщо почне панікувати він, то навколо вже ніхто не зможе зібратися.

Та попри це, говорить, що має бути і співчуття до пацієнта. Сам він керується таким правилом «якщо пацієнту після спілкування із лікарем не стало краще, це поганий лікар». Також каже, що для хірургів важливо мати витримку, адже робота тяжка, як фізично так і психологічно.

– Дні бувають різні. Буває все спокійно, а буває, що пів ночі проведеш за операційним столом. А вранці потрібно йти працювати за графіком.

Попри недоспані ночі, постійні стреси та відповідальність за життя іншої людини, Дмитро зізнається, що закоханий у свою професію. Каже, що без цього ніяк. У планах молодого спеціаліста займатися реконструктивною та судинною хірургією, адже ці напрямки дозволяють допомогти хворим, у яких, здавалося, не має шансів. Каже, що розвивати ці підходи йому б дуже хотілося саме в Тальнівській лікарні.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Жителі кількох сіл Тальнівської громади озвучили перед посадовцями проблемні питання

Читайте нас також в Telegram!

21.09.2022 10:23
Переглядів: 1493
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.