Жителі кількох сіл Тальнівської громади озвучили перед посадовцями проблемні питання

► Спілкуючись з людьми

Керівництво Тальнівської громади продовжує виїжджати у села, аби почути від людей про проблеми, що потребують вирішення. Згідно графіка, 14 вересня виїзні зустрічі з жителями сіл провели заступники міського голови Олександр Маринченко та Юрій Свідерський, керуюча справами виконавчого комітету Тальнівської міськради Оксана Щербатюк, старости Михайло Капериз, Тетяна Гудзенко та Павло Козаченко. На цих зустрічах побували й ми.
Так, заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Маринченко спілкувався з адміністраторкою та жителями Корсунки. У селі проблемних питань вистачає. Так, по вул. Садовій замулило місток. Ми мали нагоду пересвідчитися, що поруч з ним землі розорали майже впритул до покриття. Не дивно, чому все стоїть у болоті – сюди з полів вільний доступ: «Місцеві могли б стати та скинути той намул лопатами», – зазначив Маринченко.


Як повідомила адміністраторка, вже не знає, як боротися з тим, що й городи у селі розорюють аж попід асфальтне покриття. Галина Сидоренко, жителька Корсунки, розповіла, що й орендарі також не гребують даним методом господарювання:
– На вулиці Світанковій, як іде дощ, то все болото йде людям прямо в подвір’я. Там стара жінка живе, нічого вдіяти не може. Весною там страхіття що робилося. Там виорали аж до асфальту, – сказала жінка. Також вона звернулася з проханням, аби попідсипали дорогу, що веде до бригади. Каже, розуміє, що час нині непростий, але саме тут курсує шкільний автобус.
Окрім цього, Галина Леонідівна зазначила, що було б добре, аби попрацював грейдер на провулку Шевченка. Адміністраторка Тетяна Білоус також розповіла Олександру Васильовичу про те, що на ремонт кладки подавали міні-проєкт (на фінансування з громадського бюджету), який увійшов до переліку переможців. З цим, каже, поки тихо. Також у Корсунці сподіваються, що таки з’явиться вуличне освітлення, яке не спромоглася зробити колишня сільська голова Ірина Хижняк і залишила село єдиним неосвітленим в районі. Маринченко відповів, що й справді, громада мала почати робити освітлення вже в цьому році, однак війна поламала багато планів. Посадовець також поцікавився, як у селі справи з водопостачанням, на що присутні відповіли, що з цим наразі проблем немає. Також посадовець запитав, як наразі справи з автобусним перевезенням. Тетяна Петрівна розповіла, що автобус ходить тричі на тиждень, але люди за те, щоб у п’ятницю був додатковий рейс, бо ж додому добираються студенти. Серед прохань жителів Корсунки – обрізати високу тополю біля зупинки: вже були випадки, коли обрушувалося гілля, тож люди переживають, аби деревина не наробила лиха. А от у сільській бібліотеці людям бракує літератури українських авторів та видавництв, були б раді, щоб книжковий фонд поповнили новими примірниками.


У Кобринове приїжджала керуюча справами виконавчого комітету Оксана Щербатюк. Адміністраторка Неля Брижко розповіла, що Кобринове та Гуляйку нині обслуговує лише один працівник із благоустрою.
– Якби нам ще одного працівника. Територію то ми намагаємось прибирати, що не встигає Сергій Степанович (працівник з благоустрою) – допомагаємо своїми силами, але потрібні ще одні руки. Наприклад, взимку треба ще комусь топити, розчищати доріжки від снігу.
Також Неля Петрівна відзначила, що в селі по вулиці Набережній, де їздить шкільний автобус, є зарослі, гілля дерев заважає проїжджати транспорту. Оксана Миколаївна відзначила, що цю проблему потрібно вирішити: де треба, пообрізати, розчистити обочини. Однак виявилось, що насадження розрослися із приватних ділянок, тому вона додала, що потрібно організувати власників наділів і закликати їх прибрати територію своїми силами.
Також адміністраторка відзначила, що, як і в інших селах громади, у Кобриновому чекають коли ввімкнуть вуличне освітлення. Розуміють, що систему треба перевірити, проте сподіваються, що до зими воно запрацює.
Крім того, Оксана Щербатюк відвідала місцеву школу та перевірила укриття. Аналогічна ситуація із виїзним прийомом громадян була і в Колодистому. На зустріч приїжджав староста округу Михайло Капериз. Він відзначив, що проблеми, які виникають у людей, оперативно вирішуються. Як повідомив Михайло Володимирович, наразі у Колодистому є одне нагальне питання – це збір урожаю картоплі, який навесні жителі посадили для потреб ЗСУ. Адміністратор села Тамара Іванівна уже зібрала ініціативних односельців, які готові допомогти, однак через погіршення погодних умов збір урожаю довелося відкласти. Зараз люди чекають, коли завершиться сезон дощів.

Староста округу Тетяна Гудзенко зустрілася з жителями Левади. Найбільше, що турбувало місцевих жителів – це питання з відсутністю рейсового та шкільного автобусів. Спільно порадившись, дійшли згоди звернутись до керівництва громади з проханням забезпечити жителів села рейсовим автобусом за вимогою, який курсуватиме по п’ятницях. Списки бажаючих їхати з Левади до Тального складатиме сільський адміністратор. До того ж, батьки, діти яких навчаються у Тальнівських закладах освіти теж попросили внести корективи у графік руху шкільного автобуса, який підвозить дітей на навчання з сусідніх сіл до Тального, а до Левади не заїжджає. Питання про підвіз дітей з Левади, мають вирішити у відділі освіти.
На зустрічі староста запропонувала місцевим жителям визначитись та відвести у селі спеціальну територію, де люди зможуть складати зрізане гілля. Потім за вимогою викликатимуть працівників КП «Тальне Сервіс», які сухе гілля перебиватимуть на щепу. Стосовно покинутих домоволодінь, які довгий час ніхто не приводить до ладу, не обкошує територію, вирішили законним спадкоємцям надіслати приписи, де повідомлятиметься про те, що прибудинкову територію слід прибрати, відповідно правил благоустрою.

У Легедзине на зустріч з громадянами приїхав заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський. У рамках зустрічі він разом з адміністратором села Максимом Федоровим відвідали сільську бібліотеку, місцевий ФАП, школу і музей Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».
У сільській бібліотеці виникла проблема з опаленням приміщення. Як повідомив адміністратор села, опалення у них електричне, а виокремленого ліміту минулого року не вистачило, щоб тримати приміщення в теплі. Юрій Володимирович запевнив, що це питання обов’язково розглянуть та вирішать.
У місцевій школі заступник оглянув укриття, а директорка навчального закладу поінформувала, що у них є єдине прохання – полагодити шкільний паркан, який був пошкоджений, коли зрізали аварійне дерево у дворі навчального закладу.

Анна ДРАГУН, Ольга ОСІЯНЕНКО, Тая АГАВЕРДІЄВА, Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Чи відремонтують центральну вулицю Тального?

Читайте нас також в Telegram!

21.09.2022 09:34
Переглядів: 908
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.