Скільки чиновників склали іспит на знання української

Перевірку на рівень знання української мови, яку розпочали 19 липня, уже пройшли близько 3 тис. держслужбовців.

У перший день завдання проходили близько 50 людей. Станом на 30 липня до видачі готують 534 сертифікати, повідомила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська під час прессніданку з журналістами. 70% сертифікатів засвідчили вільне володіння першого ступеня.

“Вважаю, це блискучі результати. Немає нікого, хто б не склав. Найбільша кількість учасників пройшла випробування у Києві. Для громадян України іспит безплатний, а для іноземців коштує 492 гривні. Порушень при складанні іспитів не фіксували”, – зазначила чиновниця.

Інформації щодо того, у якому регіоні іспит склали краще або гірше, поки що немає. За словами заступника голови комісії Володимира Мозгунова, є люди, які мають 97% правильних відповідей. Східні регіони виявилися “проактивнішими” для створення локацій, ніж західні.

Протягом двох тижнів комісія серед іноземців отримала заявки на проходженні іспитів від 20 осіб, які мають намір отримати громадянство. Решта є претендентами на працевлаштування, зазначила членкиня комісії Ольга Шевчук-Клюжева. Серед учасників виникають труднощі під час реєстрації на іспит.

“Претенденти трохи неуважно читають інструкцію перед іспитом. Система просить зберігати відповіді, а люди не завжди це роблять. Також труднощі виникали при записі відповіді”, – додала вона.

Завдання з культури мовлення та читання складаються з 44 тестів. Усну ж частину здавати найскладніше.

gazeta.ua

30.07.2021 17:30
Переглядів: 172
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.