Отак і живемо: холодильник на кладовищі і вкрадені плити з Пагорба Слави

Нас обурюють вибоїсті дороги, бо на них трясе, розбиті тротуари, бо по них не зручно ходити. Тому знаходимо час, місце, сміливість сказати про це владі. А про місце спочинку наших предків скромно змовчуємо. Хіба, коли там зроблять безчинство підлі люди, яких, зазвичай, у нас чомусь не знаходять. Так, ті, хто лежить в землі, вже ніколи не скажуть і слова у свій захист. Це полишили вони нам, живим. Та чи справляємось з цим обов’язком?

Заходимо на територію кладовища в Лисянці по вул. Київській, і що ж бачимо: гори зрізаних гілок, старі вінки, квіти, розбиті надгробки. Тут же знаходимо чоловічі кросівки, підгнилі двері, розламаний холодильник, десятки розірваних, очевидно, бродячими собаками, поліетиленових пакетів з харчовими відходами, вочевидь, з новорічного столу. І це буквально за кілька метрів від могил.

– Я обурена до глибини душі, – говорить жителька Лисянки Олена Кара. – Це сміттєзвалище зробили прямо біля могил мого дідуся і бабусі. Люди, у вас що, немає нічого святого в душі! Я звертаюся до жителів вулиць, які примикають до кладовища: не інакше, це справа ваших рук (цьому є докази), і ваш гріх. Покайтеся, приберіть сміття, і не накликайте гніву Божого і людського.

Саме ці промовисті слова: «Нічого святого!» з тривогою і жалем промовив і голова районної ради ветеранів Анатолій Мовчан, коли одного дня побачив на Пагорбі Слави в Лисянці сліди вандалізму: біля пам’ятника визволителям селища були частково розбиті і зникли гранітні плити. Очевидно, якомусь «хазяїну» знадобилося покласти доріжку у дворі. А совість і мораль хай почекають…

(Фото з інтернету)

Іван ДИШКАНТ

13.01.2020 12:08
Переглядів: 895
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.