Виноградарі та пасічники дарували звенигородцям свято

Свято винограду, меду та вина, започатковане на Звенигородщині за ініціативи та підтримки районної ради п’ять років тому, збирає все більше учасників. Цьогоріч у дійстві, яке відкрили минулої суботи пострілом з гаківниці козаки Козачанського куреня Вільного козацтва, взяли участь близько сімдесяти виноградарів та пасічників зі Звенигородського, Катеринопільського, Уманського, Чорнобаївського, Лисянського, Шполянського та інших районів Черкащини.

Від самих лише назв сортів винограду рябіло в очах. «Синдикат», «Софія Богатяновський», «Розард», «Лівадійський чорний», «Ляна», «Ністру»… Його було виставлено на всі смаки. Характерно, що виноградарством займаються нині не лише в містах, а й в селах, завозячи черенки з різних областей України, з Криму, Молдавії, Грузії. А якщо винограду вдосталь, то чому б не спробувати себе у виноробстві? На святі можна було побачити цілі виставки вина в «різнокаліберному» посуді. І не тільки побачити, а й спробувати на смак. Всіх охочих пригощав власного виготовлення «Ізабеллою», «Мерло», «Сапераві» Верислав Богатирчук. Припрошували до свого столового, сухого і не зовсім сухого Петро Коваль з Хлипнівки Звенигородського району, Олекса Озірний, Олег Бойко зі Звенигородки, Володимир Огнівенко та інші майстри виноробства.

А щодо меду, то тут першість упевнено тримали звенигородські пасічники, передусім, родина Бабенків – Михайло та Ігор, Анатолій Андріуца, Леонід Лисенко. Акацієвий та з різнотрав’я меди розкупили дуже швидко, тим більше, що ціни на них були дещо нижчими, аніж на ринку. Не обійшлося тут і без медовухи та медового квасу, виготовлених за особливими старовинними рецептами. Особливо добірним був охолоджений з м’ятою квас у звенигородця Олександра Довганя.

Багато гостей свята зібрали біля себе й Володимир Некречий та Олег Саченко, які провели майстер-клас з видавлювання виноградного соку, припрошуючи до свого продукту, як то мовиться, і старого, і малого.

Багатолюдне дійство, що відбулося на центральному майдані міста, було насиченим не лише за розмаїттям меду, винограду та похідних продуктів з них, а й за культурно-розважальною програмою. Від самого його початку до завершення учасники художньої самодіяльності різних вікових категорій дарували всім присутнім тут чудові мелодії та зачаровували іскрометними танцями.

А на завершення свята спеціально створена комісія, як і годиться, надала оцінку виставленій тут продукції. Серед пасічників за найбільшу кількість представлених видів меду (всього шість) лідером визнано звенигородця Олександра Довганя, за найоригінальніше представлення продукції – Юрія Пиляя, а за найкраще оформлення місця – Леоніда Лисенка (обоє зі Звенигородки).

Серед виноградарів першість теж була за звенигородчанами. Так, в номінації «Найважче гроно винограду» (сорт «Божена», 1 кілограм 953 грами) названо Івана Мельниченка з Неморожі, найважчу ягоду винограду (30 грамів) мав Олег Корнєєв з Моринців. Найбільшу кількість сортів винограду (22 назви) представила Юлія Завадська зі Звенигородки, найсмачнішим одноголосно визнано виноград сорту «Юпітер» її земляка Павла Зайцева.

А от серед виноробів найкраще біле вино «Купаж квітковий плюс Соловйов 058» було у шполянина Олександра Балковенка, який вже упродовж багатьох років утримує лідерство в цій номінації; червоне вино «Ліводія» у Володимира Огнівенка з Чорнобая. Найбільше ж – п’ятнадцять видів вина представив Павло Новік з Катеринополя.

Відповідні відзнаки переможцям у номінаціях, а всім учасникам – дипломи Звенигородської районної ради вручив очільник райради Володимир Кучер.

Михайло НЕЧАЙ

11.09.2019 09:20
Переглядів: 864
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.