Ватутінці хочуть вигнати свого мера

У Ватутіному місцеві депутати організують збір підписів за відставку мера Олександра Лисюка. Минулої неділі, 19 травня, понад 200 містян зібралися для обговорення процедури відкликання його з посади. Перед мітингом організаторам заборонили підключитись до електромережі, повідомляють Вечірні Черкаси.

Люди вимагають звільнення Лисюка, – розповідає депутат Ватутінської міськради Євген Підцерковий. – Ми зібралися, аби зрозуміти, наскільки ватутінці готові до цього. Хотіли під’єднатися до електрики у будинку культури, але нам не дозволили. Довелося від акумулятора брати енергію для мікрофону. На зустріч прийшло 220 осіб. Ми пояснили процедуру відсторонення. Вона нелегка. Є 2 шляхи: таємне голосування у раді двома третинами голосів і збір підписів людей. Перший варіант може не пройти, бо немає депутатської більшості. При другому варіанті голосування теж не уникнути, але тоді люди хоч побачать, хто за Лисюка і навпаки.

Причиною для ініціативи звільнення очільника міста Підцерковний називає порушення ним законів. Кілька разів вигравав суд проти Лисюка. Опозиційні депутати тепер мають зібрати понад 2 тисячі підписів за його відставку.

За міського голову колись проголосувало 2332 виборці, – пояснює Підцерковний. – Тепер маємо зібрати 2333 підписи проти нього за 30 днів. Проблема з нашою лікарнею, коли мали закривати її відділення, стала поштовхом до цих подій. У своїй роботі Лисюк нав’язує принцип «я начальник – ти дурень». Є судове рішення, наприклад, яким його робота визнана неправомірною в частині призначення свого заступника. Також він мав прозвітуватися перед виборцями у формі відкритої зустрічі. Цього не відбулося. Я подав до суду з цього приводу й також виграв. Та навіть після цього мер прозвітував не перед мешканцями Ватутіного, а перед депутатами. Зараз він усіляко показує роботу: асфальтують вулиці, насипають дорогу біля парку і по вечорах нарешті почали вмикати вуличне освітлення.

Олександр Лисюк задум опонентів вважає провальним. Помилок у своїй діяльності не бачить.

Хіба у ледарів коли-небудь щось виходило? Це збиралась масовка моїх противників, – запевняє міський голова Ватутіного Олександр Лисюк. – То сіра недолуга маса. Там не було вчителів, лікарів та іншої інтелігенції. Нехай пробують. Це не така легка процедура, як вони думають. За що мені недовіру висловлюють, я не розумію. Місто з водою, теплом, каналізацією. Боргів по зарплатах перед бюджетниками немає. Світло на вулицях й раніше горіло, але у режимі економії. Місто ж дотаційне. Просто колись Підцерковного вигнали з посади секретаря міськради, тому зараз він мститься і намагається мене дискредитувати. Оті всі телеканали, які приїжджали – все проплачене.

Наступні збори людей проти Олександра Лисюка відбудуться 25 травня. Якщо вдасться зібрати необхідну кількість підписів, мер обіцяє оскаржити це в суді.

Нагадаємо: Відділення лікарні у Ватутіному поки не закриють

25.05.2019 13:00
Переглядів: 851
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.