У Ватутіному взялися за реорганізацію міської лікарні

Зважаючи на брак коштів у міському бюджеті, скорочення кількості населення та у відповідності до вимог медреформи, що впевнено набирає обертів, у Ватутіному вирішили закрити хірургію та реанімацію. Ці відділення будуть лише в окрузі, а саме – у Звенигородці. Дане питання винесли на розгляд 57-ої сесії. Така постановка проблеми викликала широкий резонанс поміж мешканців міста. Цього разу на сесію прийшли не лише депутати, але й городяни.

“30 серпня, 2018 року в сесійній залі Ватутінської міської ради на черговій сесії відбудеться розгляд питання, щодо закриття відділень Ватутінської міської лікарні та скорочення штату на 60 медичних працівників. Через “правління” нашого “дбайливого” мера міста Олександра Лисюка місто вже й так перетнуло межу “злиднів та занепаду”. Наш “можновладець” довів до закриття в місті таких установ: Пенсійний фонд, Міграційна служба та не повернув Міський відділок поліції України, що ускладнює життя жителям міста, яким і так живеться непросто, у вирішенні багатьох питань. А тепер руки дійшли і до Ватутінської міської лікарні. Якщо ми дозволимо йому це зробити, то люди, особливо пенсіонери, залишаться без медичного обслуговування (без стаціонарного лікування). А до лікарні в м. Звенигородка не кожна людина в змозі дістатися”, − закликали в мережі “Волонтери Ватутіне. Самооборона” .

Тож на 57-му сесію міськради зібралося вдосталь небайдужих. Засідання відбувалось у два етапи: 30 серпня та 6 вересня. Відразу зауважимо, що вирішення питання про реорганізацію лікарні перенесли на чергову сесію.

Офіційну версію такого перенесення оприлюднено на сайті міськради: “Дане питання є надзвичайно важливим і приймати рішення потрібно виважено і за присутності всього депутатського корпусу, а не лише 15-ма депутатами, які прийшли на поточне засідання”.

Депутат Олег Ступник з однодумцями вважає, що відтермінування – це лише спроба міського голови взяти реванш та вплинути на хід справи. “З результатів голосування, які між іншим, не оприлюднені на сайті міської ради, зрозуміло, що найбільш зацікавленою особою у прийнятті цього рішення є міський голова, так як депутати висловлювалися проти прийняття цього рішення та пояснювали свої причини. Жоден із депутатів ради не висловився за те, щоб розглядати питання виключно за присутності всього депутатського корпусу”, − наголошує Олег Васильович.

Однак, зважаючи на інтерес громадськості до порушеної теми, заслухали пояснення та обґрунтування реформ у викладі головного лікаря. Іван Павленко зазначив, що реаліями сьогодення є недофінансування медичної галузі не тільки у Ватутіному, а й в інших містах області. “Фінансування здійснюється від кількості населення, а вона останнім часом різко зменшилася. На сьогодні є два джерела надходження коштів до медичних закладів, це – державний бюджет, з якого здійснюється виплата заробітної плати працівникам, і міський, який покриває лише витрати на комунальні послуги. На 01.08.2018 року штатним розписом затверджено чисельність 250 штатних одиниць, а саме: стоматологічне відділення, клініко – діагностичне, стаціонар на 76 ліжок (з відділенням анестезіології на 6 ліжок) та стаціонар денного перебування на 10 ліжок. А за цими цифрами стоять реальні люди, за роботу яких потрібно платити. Підставою для винесення рішення щодо скорочення чисельності працівників є вимоги п.4 ст.77 Бюджетного кодексу України, лист Міністерства охорони здоров’я та розпорядження міського голови щодо приведення чисельності працівників установи у відповідність з визначеним фондом заробітної плати та у зв’язку з тим, що міська лікарня станом на 1 серпня поточного року має дефіцит коштів на оплату праці, який складає 3883,2 тисяч гривень, крім того залишаються незабезпеченими й ряд інших видатків. Для того, щоб в місті й надалі надавалися послуги з медичного обслуговування населення, потрібно провести заходи з реорганізації окремих відділень лікарні. На базі закритих відділень планується створення центру паліативної та хоспісної допомоги, а в перспективі відділення реабілітації хворих. Паліативна допомога фінансується за рахунок коштів державного бюджету, і це дасть можливість працевлаштувати вивільнених працівників”, − читаємо роз’яснення на сайті Ватутінської міськради.

Окрім того, заступник головного лікаря Олександр Ткаченко утішав присутніх, що у Звенигородці кращі можливості для надання хірургічної допомоги, ніж у Ватутіному, бо там є цілодобова операційна бригада та лабораторія.

Реакція ватутінців на ці нововведення розділилася: одні підтримують ініціативу влади з реорганізації медзакладу (аби зберегти лікарню й робочі місця), інші кажуть, що на премії мера та працівників міськради можна не одне відділення утримувати. Є й такі, хто вважає, що лікарня в тому стані, у якому вона є, взагалі місту не потрібна. Чим завершиться це протистояння покаже наступна сесія.

До слова, паліативна допомога − це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Хоспісна медицина – це складова паліативної медицини, основним завданням якої є забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих в кінцевому періоді прогресування захворювання, шляхом своєчасної діагностики больового синдрому та розладів життєдіяльності, запобігання та полегшення страждань методами профілактичної терапії, кваліфікованого медичного догляду.

Марина КАМІНСЬКА

14.09.2018 11:43
Переглядів: 3207
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.