Занедбаний будинок у Тальному на Черкащині може стати стихійним смітником: що варто робити

Неодноразово до нашої редакції зверталися жителі Тального на Черкащині з наріканнями на занедбаний будинок по вулиці Вільних Козаків неподалік місцевого дитячого садочку «Світлячок». Скільки років цей двір пустує сусіди навіть не пам’ятають, кажуть, що більше 15. Звісно, за цей час будинок почав руйнуватися, а територія навколо нього заросла порослю та чагарниками.

– Скільки років живу на цій вулиці, стільки й пам’ятаю, що цей двір ніби нічийний. Крім того, що тут недоглянута територія, то й люди самі починають її засмічувати. Не хотілося б, щоб таким чином у центрі міста виникло стихійне сміттєзвалище, – каже жінка, яка живе неподалік.

Завідуюча садочком «Світлячок» Тетяна Карпікова розповідає нам, що вона разом із жителями цієї вулиці не раз повідомляли міську раду про цю проблему. У березні цього року жінка також зверталася до працівників ЖКГ громади з проханням звернути увагу на цей занедбаний будинок.

– Жителі вулиці самі частково розчищають ту територію, бо зарослі виходять навіть на проїжджу частину. Тому якось потрібно з цим боротися. Тим паче тут поряд знаходиться дитячий садочок, не хочеться, щоб діти бачили «таку красу», – зауважує пані Тетяна.

Стосовно цього занедбаного подвір’я ми звернулися за коментарем до керівниці ЖКГ Тальнівської міської ради Тетяни Карачун, яка й повідомила нам, що вони знають про цю проблему і нині вирішують її.

– Ми там були, оглядали ту територію. Будинок по вулиці Вільних Козаків, який частково розвалений, уже описаний. Тепер з’ясовуватимемо, де його власники. Вносимо його в реєстр безгосподарної власності, даємо про це оголошення в газеті і чекаємо – може знайдеться власник. Також звертаємося у різні відповідні служби, наприклад, – у БТІ, у РАЦС, дізнаємося чи людина ще не померла, з’ясовуємо питання по земельній ділянці, шукаємо родичів. Словом, знаходимо всю інформацію, яка нам доступна. Тобто спершу ведемо таку дослідницьку роботу, а потім приступатимемо до конкретних дій, – поінформувала Тетяна В’ячеславівна.

Загалом такі процеси, зі слів керівниці ЖКГ, тривають більше року. Адже вони спершу надсилають листи та звернення потім чекають відповіді. Якщо знаходять власника, то притягають його до відповідальності, тобто інформують про те, щоб навів лад на своїй території. У разі відмови – штрафують.

– Якщо ж власник так і не з’являється, тоді відбувається відчуження майна. Словом, це триває довго, тому, як варіант, ми можемо прийняти рішення прибрати там той смітник, поки відбуватиметься вияснення ситуації, – каже Карачун.

Таких ідентичних ситуацій із занедбаними будинками по місту, про які уже поінформовані працівники ЖКГ, зі слів Тетяна В’ячеславівни, є вісім. Та зрозуміло, що їх у Тальному насправді більше, а в селах, то й поготів.

– Ми просимо, щоб жителі громади інформували нас про такі занедбані території, а не тільки продовжували засмічувати їх. Бо якщо ділянка тільки заросла – то це одна ситуація, а якщо там вже зробили смітник – то зовсім інша.

До того ж ми насамперед хочемо навести лад, а не забирати майно, чи земельну ділянку. Адже якщо ж не знаходимо власника, то буде прибирати там місцеве комунальне підприємство, – каже керівниця ЖКГ.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: У Тальному поліція затримала неповнолітніх за те, що вони запрошували тальнівчан на збори проти московських попів

Читайте нас також в Telegram!

26.04.2023 11:31
Переглядів: 1503
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.