Сморід із Тальнівського ветсанзаводу у Черкасах не чують, а на Тальнівщині мусять з ним жити - Вісті Черкащини

Сморід із Тальнівського ветсанзаводу у Черкасах не чують, а на Тальнівщині мусять з ним жити

Під час робочої поїздки у Тальне, 2 місяці тому, колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар, проводив особистий прийом громадян. Однією із озвучених проблем, що найбільше турбує і обурює місцевих жителів, було наступне: їдкий трупний сморід від туш тварин, які утилізують на Тальнівській філії ДП «Укрветсанзавод» з переробки м’ясо-кісткового борошна. Діяльність підприємства заважає жителям із навколишніх сіл Здобутка, Глибочка, Корсунки, Кривих Колін, Соколівочки, Червоного, Степної нормально жити та дихати чистим, свіжим повітрям. Його стабільно чують і жителі Тального.

У травні 2018 року до Тальнівської райради колективно звернулись депутати Кривоколінської сільської ради з вимогою прийняти міри стосовно Тальнівського заводу із переробки м’ясо-кісткового борошна. До цього колективні звернення у Тальнівську райраду надходили від жителів Глибочка та Здобутка, доведені до відчаю люди просили районне керівництво перевірити норми зі зберігання відходів виробництва та захистити населення від небезпечного трупного реактора. Валентина Любомська, голова Тальнівської райради, дала відповідь: «райрада не наділена повноваженнями щодо вирішення питань, зазначених у зверненні та рішенні».

Скарги на «смердючий завод», які роками не чула влада району, місцеві жителі озвучили перед очільником області. Боднар, вислухавши проблему, дав завдання місцевому керівництву району у місячний термін підняти усі документи стосовно цього підприємства і провести відповідні перевірки.

Ми надіслали інформаційний запит та через місяць отримали відповідь від Головного управління держспоживслужби у Черкаській області, що 26 серпня цього року, зробили відбір та лабораторні дослідження проб атмосферного повітря. За результатами перевірки порушень не виявлено, йдеться у листі.

Цікаво те, що перевірку проводили, саме у той час, коли завод працював не на повну потужність.

Не чує їх і колишній директор «парфумерного заводу» Анатолій Підгорний, голова Черкаської облради, близький друг та соратник Валентини Любомської. За інформацією інтернет-видання «OBOZREVATEL», Підгорний став фігурантом гучного екологічного скандалу, бо певний час очолював Тальнівську філію ДП «Укрветсанзавод». Місцеві жителі нарікали, що саме через діяльність заводу в Тальному та навколишніх селах стоїть нестерпний, ядучий сморід.

У 2016-2017 роках тальнівчани виходили на акції протестів. Працівники виробництва пояснювали: обладнання застаріле, відсутні спеціальні фільтри.

Згодом Тальнівську філію підприємства очолила Таїсія Лавриненко, яка працює за сумісництвом на одному із приватних підприємств Підгорного – ПП «Тальне-Агрохім», директором якого є Олександр Гижко, депутат Тальнівської міськради. Можемо здогадуватися, хто і чому лобіює на догоду власним інтересам, не звертаючи уваги на скарги, звернення від громадян Тальнівщини на трупні аромати, що не дають людям нормально дихати.

Стає зрозумілим і відповідь у листі із Черкас, адже перевірки навколо ветсанзаводу, не можуть бути негативними, коли у такій справі фігурує голова Черкаської облради та його працівники із «Тальне-Агрохім». Попереду місцеві вибори і не на часі створювати гучний екологічний скандал навколо «парфумерного заводу» у Тальному.

На жаль, місцеві жителі продовжуватимуть вдихати трупні аромати від тушок тварин, яких утилізують на заводі. Адже у Черкаси не смердить, а Тальне та навколишні села вже звикли.

Марина КАМІНСЬКА

18.09.2020 08:56
Переглядів: 1684
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.