У Зеленькові на Тальнівщині відбулося свято вогню, води та дівочої краси

Івана Купала – одне з найулюбленіших свят жителів села Зеленьків, що на Тальнівщині. 6 липня близько п’ятої вечора до клубу, що в центрі села, сходяться люди. Ідуть старші: бабусі та дідусі, аби помилуватися на своїх та чужих онучат і правнучат, мами з татами, бо їхні дітки виступатимуть із сільської сцени, окремою юрбою поспішає молодь. Усі в барвистих вишиванках, дівчатка, від найменших – у віночках. А вінків! Різнобарв’я та витончене поєднання квітів, трав та ягід у дівчачих віночках вражає. Кожен віночок – це витончений шедевр мистецтва. Захоплює фантазія та вправність сільських майстринь, що плели вінки.

«Цього року я не плела віночки , друга бабуся вправлялася, – каже жіночка з переднього ряду, прийшла порадіти за своїх онуків-дівчаток, що змагатимуться, в кого найкращий вінок. – Такий конкурс у нас щороку влаштовують на Івана Купала. Ви б знали, як дівчатка чекають цього свята. Всією родиною готуємося, обговорюємо ідею віночка, збираємо квіти. Якщо вдома немає таких, можемо попросити в кого є. Аби все було витримано в одному стилі, і щоб до лиця було дівчинці».

І справді, коли на сцену вийшли більше 20 дівчаток у віночках, зал сільського клубу вибухнув оваціями. Переможницю визначали за оплесками глядачів. Проте всіх учасниць нагородили солодкими призами і подякували їхнім мамам та бабусям, що створили таку красу.

Конкурс купальського віночка не єдиний, що проводився у Зеленькові на святі. Був також конкурс на кращу вишиванку, найрозкішнішу косу «Моя коса – дівоча краса» та конкурс народних талантів «Х-фактор по-зеленківськи». Дівчатка та хлопчики розказували віршики, усмішки, співали пісень, а хлопчик на ім’я Назар Гарбуз показував під музику заворожуючі елементи східного бойового мистецтва тхеквондо.

Взагалі свято Купала в Зеленькові видалося по-родинному щирим, з привітними посмішками, гучними оплесками, морем сміху та позитиву. Організаторам, неперевершеному подружжю Караульних – Анні Костянтинівні та Володимиру Івановичу – вдалося досягнути поставленої мети. Адже, це магічне свято літнього сонцестояння – привід згадати народні традиції і забути на хвильку щоденні клопоти.

Учасники сільського самобутнього вокального колективу «Молодички» та дівочий танцювальний гурт співали разом купальських пісень, водили хороводи навколо Марени. Розважали глядачів також запальними українськими народними танцями. Особливо гучними аплодисментами глядачі нагородили Віку Сапату та Катю Удачну, які затанцювали «Смуглянку» в національній обробці. Чарівна Аліна Толочко співала пісню про віночок, ефектна Олена Файденко виконала музичну композицію «Моя вишиванка», а чуттєвий Анатолій Панчук побажав усім нам: «щоб пісні звучали, щоб вином наповнювався бокал і щоб ми один одному бажали лише добра».

Усіх присутніх частували варениками з вишнями.

Ведучою святкового дійства була бібліотекар Васильченко Світлана Миколаївна. Вона привітала зі сцени сільських іменинників, які народилися на Івана Купала, побажала їм довголіття та козацького сильного духу. Згадала й ще одних ювілярів, які 35 років тому на Купала святкували весілля – Іщенки Віталій Миколайович та Лариса Андріївна. Тоді ця весільна пара запалювала купальське вогнище, і сьогодні знову їм випала честь розпалити багаття на добро, на достаток, на врожай та на радість кожної оселі.

Привітати учасників свята прибули гості. Микола Теофанович Гурбич, представник «Об’єднаної сільськогосподарської компанії», подякував зеленьківцям за чудове свято, а журналістка газети «Новий Дзвін» вручила подарунки переможцям розіграшу, який нещодавно проводила редакція. Зеленьківці виграли найбільше призів, а все тому, що є шанувальниками цього періодичного видання.

– Дякую вам за чудове свято, незабутні емоції та гарний настрій. Приємно бачити стільки наших найкращих у світі дівчат, в українському вбранні та віночках. Це справжнє свято дівочої вроди. Ваш захід – це доказ того, що наші народні традиції продовжують жити, а краса і врода не переведуться ніколи. У цей день я хочу побажати вам від імені Володимира Петровича Мовчана, засновника компанії, та депутата обласної ради Ігоря Валерійовича Новицького, і від себе особисто миру, злагоди, здоров’я та благополуччя. Нехай купальське вогнище, яке ви будете зараз розпалювати, очистить вас від всього поганого: негараздів, сварок та хвороб, – побажав Микола Гурбич.

Закінчився захід пусканням вінків на воду та розвагами біля купальського вогнища.

Ліна ЯЛОВСЬКА

 

09.07.2021 08:47
Переглядів: 1029
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.