Працівники музшколи у Тальному не залишаться без роботи і грошей

Про те, що працівники школи залишаться без роботи, а дітей залишать без музосвіти, як пояснює начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ Любов Старовойтова, не йшлося взагалі як тоді, так про це не йдеться і зараз.

– За місяць до цього рішення інформація була висвітлена всюди, проводилися громадські обговорення, обговорення з колективом, – каже Любов Вікторівна. – Ніхто ні від чого не ховався та нічого не приховував. На меті не було закрити єдину у Тальнівській громаді музшколу. Навпаки, хотіли розвинути мистецьку освіту. Музична школа зараз працює у штатному режимі. Вона й мала працювати до кінця навчального року. Та за час коли люди б відбули відпустки, ми б перейшли працювати в новий заклад. За літо ми напрацьовували б матеріально-технічну базу для нової мистецької школи, напрацьовували б нові навчальні програми, навчальні плани, формували новий контингент, залучали і нових викладачів – у мене вже були домовленості. За літо усе б устаткувалося. Я не бачу, в чому проблема взагалі?

Звісно, які ж можуть бути питання, якщо школа зараз працює, уроки проводять дистанційно, та й перспектива розвитку закладу не може не радувати: «Я тільки за те, щоб була школа мистецтв, – кажуть батьки, чиї діти ходить в музшколу. – Тут би працювали гарні спеціалісти, а діти змогла б не тільки навчатися грі на музінструменті, а й, наприклад, малювати. Це зручно – усе на одному місці. Офіційний заклад, а не засіб для заробляння і збагачення».

– Глобально ідея створення нового потужного закладу була копією потужної практики в Україні, яку ми довго вивчали. В майбутньому планувалось залучати державні субвенції і міжнародні гранти на цей заклад, а це мільйони гривень на розвиток, – розповідає Ігор Новицький, депутат Черкаської обласної ради. – Мої діти теж ходять до музшколи і мені набридло дивитися на обшарпані стіни, на вічно поламану вбиральню і двері, які не відкриваються. Тому знайшли реальний шлях, як реформувати заклад і покращити умови.

Як пояснює голова ліквідаційної комісії Юрій Свідерський, створення школи мистецтв – це вимога часу, яка має низку плюсів: найперше, як каже він, – це розширення контингенту (до навчання можна буде залучити більше дітей) та повноважень (створювати філії у селах, в опорних школах, залучати до роботи фахівців з сільської місцевості). По-друге, окрім музичної освіти, діти матимуть змогу опановувати кілька видів мистецтва паралельно, а це і хореографія, і кіномистецтво, і образотворче мистецтво та безліч інших. Більше того, випускник школи мистецтв отримає офіційний документ, а це неабияк важливо, особливо тоді, коли дитина має бажання продовжувати навчання далі й отримати професію.

– Музична школа себе переросла, – пояснює Юрій Володимирович. – Створення школи мистецтв – це гарна думка, ця ідея назрівала давно. Коли ми вийшли з такою пропозицією, її сприйняли схвально. Процедура обговорення зайняла не один день, не під час війни – ще до її початку. Потрібно виконувати рішення сесії, навіть якщо зараз воєнний стан. Чи доречно це зараз? Можливо, й ні, однак Президент каже, треба працювати, створювати, думати про завтрашній день». Юрій Володимирович пояснює, що вчора зустрічався з колективом, пояснив, що працівники зможуть написати заяви і без переривання стажу продовжувати працювати далі, тільки вже в новоствореному закладі. І це, власне, відповідь на наболіле питання викладачки музшколи Софії Забожко, адже жінка і зараз переймається, аби не залишитись без роботи, у школі пропрацювала 13 років: «В принципі, створення школи мистецтв – непогана ідея. Пересторога в тому, що ми говорили, боїмося, щоб не втратити роботу. Ми злякалися, що нас просто звільнять і що як такої ще школи ж немає – ми переживаємо, бо на вагу золота робота», – розповідає вона.

Ми зателефонували до директорки музшколи Людмили Столярської, аби зрозуміти її позицію, озвучену в опублікованому нею відео у фейсбуці: «22 березня у нас були збори, до нас прийшло керівництво. Ми поговорили, вони нам все пояснили і відтермінували організацію школи мистецтв на період воєнного стану. Гарна ідея, хороша думка, але це зараз не на часі. Діалог був місцями гарячий, але ми дійшли до взаєморозуміння. Все нормально. Люди спокійні. Закінчуємо навчальний рік, так як і закінчували, вчимося, як і вчилися. Я видалила те відео, скрізь, де поширила. Але воно там гуляло кілька годин. Але ж не секрет, що, можливо, комусь те відео було й на руку. Можливо, хтось хоче використати його в інших цілях?» – каже Людмила Степанівна.

Редакція газети закликає людей перевіряти інформацію та довіряти фактам виключно з офіційних джерел.

Нагадаємо, рішення про утворення школи мистецтв та ліквідацію Тальнівської музшколи були ухвалені на сесії міськради 24 лютого.

Марта ДОВЖУК

Читайте також: Не музикою єдиною: Тальнівська музшкола на Черкащині може стати школою мистецтв

Читайте нас також в Telegram!

24.03.2022 17:20
Переглядів: 1298
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.