Обласний керманич підписав угоду про співпрацю у Легедзиному та відвідав замок графа Шувалова у Тальному - Вісті Черкащини

Обласний керманич підписав угоду про співпрацю у Легедзиному та відвідав замок графа Шувалова у Тальному

Меморандум про співпрацю днями підписали у с. Легедзине голова Черкаської ОДА Роман Боднар, представник акціонерного товариства «ПроКредит Банк» Віктор Пономаренко та директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

– Черкащина дуже багата на історико-культурну спадщину, але, зокрема, наша трипільська культура – це найдавніший і досить потужний археологічний культурний пласт. Ми проводимо наукові дослідження, розкопки протягом багатьох років, – взяв слово директор заповідника. – За час свого існування, а це з 2003 року, ми зібрали одну із найбільших трипільських колекцій в Україні. Це більше 80 тисяч зберігань із майже 60 поселень України. Всі 12 років і фонди, і музей знаходилися в приміщені колишнього ФАПу, де ми, в принципі, не могли нормально проводити екскурсійну діяльність.

Проте, як розповів Владислав Чабанюк, ситуація почала змінюватися ще в минулому році після його знайомства з представником «Прокредит Банку» Віктором Пономаренком. Вже цього року голова ОДА Роман Боднар взяв питання оформлення документації під власний контроль. На глибоку реконструкцію «ПроКредит Банк» інвестуватиме близько 20 млн. гривень. Це дасть змогу до середини наступного літа виконати глибоку реконструкцію приміщення: облаштувати його ззовні та зсередини, замінити систему водопостачання, каналізації, зробити благоустрій території (стоянки, туалети і т.д.), встановити сучасне енергозберігаюче освітлення. Зараз приміщення утеплюють.

– Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю і це є свідченням того, що суспільство, бізнес і влада, 3 стовпи розвитку будь-якої держави, будь-якого суспільства, зійшлися в одному прагненні розвивати, в даному випадку, культурно-історичний проєкт, який буде знаковим і буде приваблювати туристів, який дасть переосмислити значення української нації, без перебільшення, і дасть можливість заявити про Черкащину у всьому світі, – наголосив Боднар.

Після підписання угоди делегація прибула у м. Тальне, до замку графа Шувалова. Для делегації коротку та змістовну екскурсію по палацу провів житель міста, охоронець замку Костянтин Кутвицький.

– В наступному році стартує програма президента «Мандруй Україною». Ми дали декілька варіантів об’єктів для участі в цій програмі. І палац Шувалова теж додається у перелік, але це не означає, що саме цей палац попаде у відбудову. Ми маємо об’єктивно оцінити свої можливості, бо почати робити все – це означає, не зробити нічого, – зауважив голова Черкаської ОДА.

Світлана САВЧЕНКО

12.08.2020 13:38
Переглядів: 669
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.