На що спрямують кошти з бюджету Тальнівської громади?

У середу, 31 серпня, відбулася чергова 29 сесія 8-го скликання Тальнівської міської ради на Черкащині. Депутати розглянули понад 30 питань. Про виконання бюджету за І півріччя 2022 року звітувала начальник управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської ради Наталія Шпичак. За її словами, видаткова частина бюджету за цей період склала 135669,4 тис грн. У порівнянні із аналогічним періодом минулого року сума зменшилась на 5886,2 тис. грн – 4,2%.

Також Наталія Вікторівна повідомила, що попри воєнний стан, у I півріччі 2022 року виплата заробітної плати, оплата комунальних послуг, захищених статей відбувалася вчасно і в повному обсязі.

– На сьогодні заборгованості по цих платежах немає. Також бюджет громади не брав кредитів на виплату захищених статей – ми працювали над тим, щоб надходження були вчасними, – сказала Шпичак. Окрім цього, вона розповіла, що з держбюджету надійшла дотація на компенсацію комунальним закладам та закладам освіти. Кошти в сумі 54716, 25 грн витратять на оплату електроенергії, природного газу, водопостачання та водовідведення в закладах дошкільної освіти.

Решта змін у бюджеті громади стосуються внутрішнього перерозподілу видатків. Наприклад, на 58,8 тис. грн зменшать видатки на оплату послуг будинків культури та центрів дозвілля. Ці кошти заплановані на придбання вікон для Здобутківського та дров для Романівського будинків культури, а також на оплату послуг водопостачання і водовідведення, на ремонт та заправку картриджів.

26,7 тис. грн спрямують на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури. Кошти в сумі 516,573 тис. грн передбачили на проведення медичних оглядів військових. Крім того, 76,8 тис. грн спрямують на придбання медичного обладнання для «первинки» та на електропостачання одного з пунктів тимчасового базування. Загалом у «Тальнівському центрі первинної медико-санітарної допомоги» планують закупити медичне обладнання для мобільної медичної паліативної допомоги дорослим та дітям. Тому у план заходів на 2022 рік внесені капітальні видатки в сумі 350 тис. грн.

За рахунок перерозподілу видатків, кошти в сумі 106,195 тис. грн виділять для КП «Водоканал», а саме на придбання шин до екскаватора та двох насосних станцій. Також 555 тис. грн спрямують на придбання 2-х генераторів для «Водоканалу». На закупівлю 120 тон гранульованих пелетів для Терцентру виділили 840 тис. гривень. Також 896,1 тис. грн спрямують на інші потреби центру: ремонт відділення денного догляду і реабілітації дітей та осіб з інвалідністю, ремонт підлоги, придбання стільців та інше. Крім того, з цих грошей 482 тис. грн планують витратити на генератор, а 200 тис. грн – на ремонт укриття.

920 тис. грн виділили на питання соціального захисту населення. Так, на соціальні гарантії для соцпрацівників спрямували 200 тис. грн., на пільговий проїзд окремим категоріям громадян виділили 220 тисяч гривень.

На 60 тисяч гривень планують придбати медикаменти для Захара Сухомлінова, у якого виявили страшну хворобу – муковісцидоз.

Також 130 тис. грн виділили на придбання 2 кондиціонерів у приміщення ЦНАПУ, а 54 тисячі гривень – на реконструкцію теплогенераторної.

Кошти, які виділили на галузь освіти громади, розподілили наступним чином:

  • 24 тис. грн – на придбання 2-х глибинних насосів для Кривоколінської НВК та Майданецької ЗОШ;
  • 49 тис. грн – на виготовлення проєкту на пожежну сигналізацію;
  • 497,8 тис. грн – на поточний ремонт споруди цивільного захисту;
  • 49,3 тис. грн – на стипендії;
  • 49 тис. грн – на перевезення дітей;
  • 26 тис. грн – на оновлення технічного паспорту Майданецької ЗОШ;
  • 10,860 тис. грн – на одноразову допомогу дітям-сиротам;
  • 99,2 тис. грн – на ремонт шкільного автобуса.

Крім того, 46,772 тис. грн виділили на продукти харчування для закладів дошкільної освіти.

Зазначимо, що на заходи та роботи із територіальної оборони було виділено 2 млн 385 тис. грн: на предмети та матеріали – 1 млн. 900 тис. грн, на продукти харчування – 100 тисяч гривень, на послуги – 385 тисяч грн.

Також на сесії міськради затвердили надання одноразової допомоги членам сімей військовослужбовців, які брали участь у бойових діях під час захисту Батьківщини, на покращення соціально-побутових умов проживання. Розмір допомоги становить 2000 гривень.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також:Волонтерка з Тальнівщини отримала на передовій несподіване привітання від захисників

Читайте нас також в Telegram!

07.09.2022 09:22
Переглядів: 382
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.