На Звенигородщині без виборів створювати об’єднану громаду селяни не хочуть

Ось уже тривалий час ведуться перемовини щодо створення об’єднаної територіальної громади з центром у Ватутіному. Проте попри всі потуги організаторів, у Юрківці, Чичиркозівці та Стецівці, які, згідно попередніх наміток, мали б увійти до Ватутінської ОТГ, з об’єднанням не поспішають.

Тож після так званого «круглого столу» у Ватутіному обговорення цього питання перенесли у Юрківку, до якої, окрім представників громад, прибули й відповідні спеціалісти департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Та перш, ніж перейти до основної проблеми, учасники зборів мали заслухати ще низку питань, передбачених порядком денним, передусім звіт сільського голови Юрківки Валентини Цегельної про її діяльність. Зі звітної доповіді Валентини Григорівни можна було переконатися, що громада Юрківки, яку вона очолює вже тривалий час, має досить міцні позиції і підходить до об’єднання з самодостатнім бюджетом. При цьому вона висловила декілька слушних зауважень щодо подальшого розвитку Юрківки, а також про медичну реформу та обслуговування жителів села у Ватутінській міській лікарні.

Цілком очевидно, що останнє питання значною мірою турбувало багатьох селян,які цікавилися, чи поліпшиться медичне обслуговування жителів довколишніх сіл у Ватутінській міській лікарні за умови об’єднання. І хоч присутній на зібранні головний лікар міськлікарні, розповідаючи про принципи поділу на первинну й вторинну ланки в охороні здоров’я, запевнив, що гірше не буде, його відповідь особливої втіхи в присутніх не викликала. Як і виступ начальника Ватутінського відділу освіти, який зазначив, що новий закон про освіту розроблений під ОТГ, тож лише об’єднавшись, і Ватутіне, і Юрківка зі Стецівкою та Чичиркозівкою можуть втілити в життя нові освітні стандарти.

Невикликав очікуваного ентузіазму й міський голова Ватутіного Олександр Лисюк, який намагався запевнити, що «об’єднання – запорука розвитку новоствореної громади та шлях до вирішення наболілих проблем».

– Було б добре, якби ми об’єдналися, а про переваги та дотримання норм законодавства вам уже наголосили спеціалісти, – сказав він.

На що в залі почулося:

– Може, вам і було б добре!…

Без особливої реакції сприйняли представники сільських громад і слова спеціалістів з департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації про переваги для сільської громади, найголовніша з яких – отримання коштів на розбудову інфраструктури, та про те, що в разі затягування процедури об’єднання таких коштів буде виділено значно менше.

В кінцевому результаті учасники зібрання, яке тривало майже чотири години, так і не дійшли до конкретного рішення. Представники Стецівки та Чичиркозівки взагалі не висловили своєї думки, а сільський голова Юрківки сказала, що вона не проти створення об’єднаної громади з центром у Ватутіному, але за умови обрання керівника ОТГ. Проте головний спеціаліст департаменту Олена Ковальська відразу ж розчарувала як Валентину Григорівну, так і її колег, заявивши, що вибори при приєднанні сіл до міст обласного значення, яким є і Ватутіне, проводитися не будуть.

Справді, на сьогодні набрав чинності закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, яким процедура приєднання спрощена та не потребує виборів. На період повноваження ради поточного скликання, як гласить цей закон, представництво сільської громади здійснюватиметься через колишнього сільського голову, який виконуватиме функцію старости. Таке нововведення, як зрозуміли у Юрківці, явно не на користь їхній громаді. Тож, висловлюючи думку селян, Валентина Цегельна заявила, що потрібно продовжити вивчення цього питання. З цією метою вона планує разом з сільськими депутатами побувати у вже створених ОТГ і своїми очима побачити переваги об’єднання.

Михайло НЕЧАЙ

23.06.2018 12:23
Переглядів: 1615
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.