Згадати страшне 18 лютого: кривавий день на Майдані у фото та відео

Із 18 лютого 2014 року розпочався найтрагічніший етап Революції гідності – протягом трьох днів у центрі Києва в сутичках з “беркутівцями” і “тітушками” загинули більше 100 людей. Десятки майданівців зникли безвісти, а більше тисячі отримали поранення.


Gazeta.ua пропонує згадати найгарячішу фазу протистояння на Майдані переглянувши відео та фотографії зроблені у ті дні. Сьогодні пропонуємо підбірку за 18 лютого, яке у 2014-му припало на вівторок.

ХРОНОЛОГІЯ 18 ЛЮТОГО 2014-ГО

Цього дня розпочалася мирна хода майданівців до Верховної Ради. Люди вимагали аби парламент повернув зміни до Конституції, що обмежували вплив президента — вони були внесені у 2004 році, але були визнані нелегітимними Конституційним судом України 2010-го.

Мирний пікет переріс у масові зіткнення людей із силовиками. Активісти розгромили та спалили офіс Партії регіонів. Після обіду “Беркут” розпочав штурм Майдану. Силовикам активно допомагали “тітушки”, які нападали на майданівців у Маріїнському парку, на вул. Шовковичній, Липській, Інститутській.

Аби до майданівціі не прибувала підмога — у Києві зупинили метро та обмежили в’їзд до столиці, зупинили рух потягів із Західної України.

ПІДПАЛ БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК

О 20:00 “беркутівці” штурмували барикади протестувальників за допомогою бронетранспортерів. Один із них майданівці підпалили. У відповідь силовики в ніч на 19 лютого підпалили Будинок профспілок. Багато людей рятувалися, стрибаючи униз із верхніх поверхів. Пожежа тривала ніч. Вранці на місці виявили кілька тіл.

Загалом 18 лютого у протистояннях із силовиками загинуло щонайменше 22 майданівці.

21 листопада 2013 року президент Віктор Янукович призупинив переговори про асоціацію з Європейським Союзом. Ввечері у Києві на майдан Незалежності вийшли невдоволені таким рішенням студенти. Це стало початком Революція гідності, яку у перші тижні називали Євромайданом.

Революція гідності тривала 94 дні.

gazeta.ua

18.02.2022 08:44
Переглядів: 696
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.