У разі смерті школяра від коронавірусу директор школи може сісти до в’язниці, — МОН - Вісті Черкащини

У разі смерті школяра від коронавірусу директор школи може сісти до в’язниці, — МОН

Кримінальна відповідальність загрожує у тому випадку, якщо смерть дитини була спричинена порушенням карантину в школі.

Пише Вичерпно

Читайте також: З понеділка черкаська школа піде на дистанційне навчання

У разі порушення навчальними закладами карантину керівникам загрожує штраф або позбавлення волі на термін від трьох до п’яти років. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України, передає «Zik». 

Так, нещодавно МОН звернулося з листом до керівників шкіл та керівників департаментів (управлінь) освіти й науки. Зокрема, у ньому було наголошено на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу за умов пандемії коронавірусу.

Зазначається, що у разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність (стаття 80 Закону України від 19.11.1992 № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я»).

Тобто, якщо навчальний заклад, попри заборону, продовжує працювати у регіоні «червоної» зони або не дотримується санітарно-гігієнічних правил, то керівника школи можуть оштрафувати або ув’язнити.

Крім цього, у разі смерті неповнолітнього, спричиненої недотриманням карантину, директора закладу можуть позбавити волі на термін від трьох до п’яти років. Також розмір штрафу для громадян за порушення карантину становить від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадовців – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів.

Нагадаємо, нещодавно МОН випустило збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину. Зокрема, було надано основні рекомендації щодо організації безпечного освітнього процесу задля недопущення поширення коронавірусу.

12.09.2020 21:08
Переглядів: 1624
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.