Працювати у фермера Бондарчука на Лисянщині вважають за удачу

Володимира Бондарчука, який очолює фермерське господарство в Ріпках, нелегко застати в робочому кабінеті, хоч він завжди відкритий. Каже, в полі почалися збиральні роботи, кожна година дорога,бо ж врожай визрів непоганий. В господарстві розпочали жнивний сезон з обмолоту озимого ячменю, який видав на круг більше 70 центнерів. Далі за планом – горох, озима пшениця, соя, потім – кукурудза, соняшник…

–У нас два потужних комбайни, якими керують досвідчені комбайнери Роман Кирпиченко, Олександр Подобедов, Володимир Зубенко та Віктор Васильченко, – розповів агроном господарства Максим Власюк. – Вони працюють поперемінно весь світловий день, з перервою на обід і вечерю. До речі, харчування у нас безкоштовне, і страви смачніші ніж дома, бо готують їх професійно і з любов’ю кухарі Олена Підгорна і Валентина Слинько.

Володимир Бондарчук дав роботу більш як 20 жителям села, а також Винограду, інших навколишніх сіл. Хоча міг би, як це роблять у великих агрохолдингах, обмежитися 7-8 найнятими робітниками, сіяти культури, які завжди приносять чималий прибуток без особливих затрат праці, і бути при цьому досить забезпеченою, шанованою людиною. Його підлеглі сьогодні мають достойну зарплату, за яку можуть дозволити купити собі навіть автівку. Тому працювати у фермера вважають за удачу. При цьому він залишається скромною людиною і навіть фотографуватися відмовляється категорично.

Володимир Бондарчук береться за будь-яку справу, яка, як вважає, принесе в наш нелегкий час, користь громаді. Відновив знаменитий в окрузі виноградський млин, де нині мелють борошно вищого гатунку, олійню. Він – єдиний на Лисянщині фермер, який вже кілька років послідовно займається овочівництвом, забезпечуючи вітамінною продукцією дитсадки, школи, лікарню. Є і своя вівцеферма, пасіка, свиноферма. Предмет особливої гордості керівника – сучасна сушарка зерна, якої годі пошукати в усій окрузі (на знімку).

– Фермерські господарства, які міцно стали на ноги, вже можуть конкурувати з великими, потужними господарствами щодо урожайності сільськогосподарських культур, – каже Володимир Васильович. – При цьому вони знаходяться найближче до селянина, свого орендодавця, бо живуть тут і переймаються життям кожного з них. Мене радує, що деякі з односельців вже повертаються з міст, заводять господарство, народжують дітей.

Олександр ЩЕРБАТЮК

20.07.2021 17:18
Переглядів: 1392
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.