«Міг за день заробити і 50 доларів і 120»: майстер з Лисянки розповів про досвід торгівлі цифровою валютою

Фото тематичне

Лисянин Олег Криклій заробляє на життя торгуючи цифровими грошима. Криптовалютою почав займатися ще 4 роки тому. В повсякденному житті займається ремонтом комп’ютерів.

У 2016-ому році побачив, що товариш замовляє відеокарти одна за одною, – розповідає Криклій. – Пояснив, що займається так званим майнінгом (з англ. mining — видобуток корисних копалин, – авт). Розповів, що таке криптовалюта. Я зацікавився й почав вивчати це питання. Через деякий час я вклався у «ферму» з відеокарт. Витратив на все необхідне приблизно 90 тисяч гривень. До початку 2018-го вони мені приносили доволі непогані гроші. Я підрахував, що «ферми» мали відбити себе за місяців 10. Потім це все пішло на спад. Стало не вигідно. Навіть на електроенергію, яку тягнули відеокарти, не вистачало. До цього ж вони лише за тиждень окуповували місячне споживання. У кімнаті навіть опалювати не треба було – стільки тепла виділяли пристрої. Потім довелося все обладнання розпродувати.

До електронної валюти чоловік повернувся через 3 роки.

На початку 2021-го року почали зростати ціни на криптовалюту, – продовжує Олег. – Зі свого особистого комп’ютера знову спробував майнити. Зрозумів, що за 1 місяць роботи відеокарти, зможу оплатити рахунки за світло на 4 місяці вперед. Окрім цього почав торгувати криптовалютою на біржі. Я й раніше торгував, поки не «попав» на гроші. Один із торгових майданчиків раптово закрився. Людям грошей ніхто не повернув. Я втратив 800 доларів. Тепер знову ризикнув торгувати вже на іншій біржі. На сьогодні маю вкладених 1000 доларів. На торгах, з початку року, чистий заробіток склав 400 доларів. 500-600 доларів я намайнив. Були різні моменти. Міг за день заробити і 50 доларів і 120. А буквально за кілька днів втрачав 300-400 доларів. Тиждень після цього ходив, як у воду опущений. Та потім все ж вдавалось повернути їх назад.

Лисянин впевнений, що цифрові гроші колись замінять паперові.

Вважаю, що криптовалюта колись стане повсякденним засобом оплати, – говорить Криклій. – Колись, коли всі звикли до паперових грошей, нас почали перевчати до пластикових карт. Всі ставились з недовірою до них. А тепер ми не можемо уявити життя без них. Та й електронна валюта зручніша набагато. Щоб перевести гроші на картку в банк іншої країни, на це може піти 2-3 дня. Криптовалюта зараховується миттєво. Більше того, в деяких закордонних компаніях працівники вже отримують зарплату «криптою». Це швидко, зручно і децентралізовано. Та поки до цієї валюти переважна більшість українців ставиться щонайменше з недовірою.

Найпопулярнішою інтернет-валютою поки є біткоїн. Колись ця монета майже нічого не коштувала. Нині ж за 1 коїн просять 51 тисячу доларів.

Біткоїн з’явився у 2009-ому році, – пояснює Олег. – На 1 долар можна було купити 1306 монет. Сьогодні 1 монета коштує 51 тисячу доларів. Щоб повернутися в минуле і взяти на 10 доларів біткоїнів, то зараз міг би купити всю Лисянку.

Навіть деякі інтернет-терористи беруть викуп не звичними грошима, а саме криптовалютою.

Колись зателефонував до мене один підприємець зі Звенигородки. Хакери «зламали» паролі і закодували базу клієнтів, – згадує чоловік. – За розблокування вимагали викуп у розмірі 1.5 біткоїни. Тоді це коштувало 33 тисячі гривень. Створювати нову базу, аби не платити, було не варіантом. На свій страх і ризик скинули вимагачам ці монети. Ті стримали слово і розкодували інформацію.

Відслідкувати, кому належить гаманець із криптовалютою майже не можливо. Олег Криклій називає це як плюсом, так і мінусом. На сьогодні все більше чиновників декларують електронну валюту на мільйони гривень.

Анатолій БУЗИНА

17.05.2021 18:16
Переглядів: 894
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.