У Лисянці почали готувати овочівників і садоводів - Вісті Черкащини

У Лисянці почали готувати овочівників і садоводів

– Ми вперше в історії закладу набрали групи плодоовочівників і садоводів. Всього ці професії обрали 46 дітей, – розповів директор Лисянського професійного аграрного ліцею Олександр Яцюк. – Передумовою цього стала давня і плідна співпраця з колективним науково-виробничим підприємством «Уманський тепличний комбінат», продукція якого добре відома як в Україні, так і за її межами. Це підприємство активно розвивається, вкладає інвестиції в свої унікальні розробки, запроваджує новітні технології, і в той же час відоме своїми соціальними програмами. Наші учні вже проходили виробничу практику на цьому підприємстві й залишилися задоволені як зарплатою, так і умовами праці. Тепер же ми будемо безпосередньо готувати спеціалістів для цього комбінату. Для цього у нас також є власна виробнича база – навчально-практичний тепличний центр, розташований на полігоні ліцею. Завдяки запровадженню сучасних технологій вирощування овочів, можемо отримувати майже 75 кілограмів з квадратного метра. Рослини ростуть на спеціальних матах з крапельним зрошуванням. Теплиця автоматизована, сама забезпечує рівень провітрювання та кліматконтроль. Полив забезпечує вода з власної свердловини.
Отримавши нові професії, випускники ліцею можуть організувати й власний бізнес з вирощування й продажу своєї плодоовочевої продукції, й мати з того непоганий дохід. В ліцеї, до речі, планують посадити до тисячі фруктових дерев і, тим самим, внести свою частку у відновлення українського садівництва, але вже нового рівня. Тут вважають, що абсолютно все – яблука, груші, сливи тощо – має бути вітчизняного виробництва.


Сьогодні ситуація в профтехосвіті поволі змінюється. Прийшло розуміння, що ефективність профтехосвіти можлива лише за умови дієвої співпраці з роботодавцями. Тому у ліцею сьогодні плідні ділові контакти з НВК «Урожай», де учні проходять виробничу практику й там же залишаються працювати. Також тісна взаємодія з Уманським тепличним комбінатом, ТОВ «Будівельна спілка-2013», фермерськими структурами, розпочинає свою роботу ТОВ «Укрбентопром» (у минулому — «Дашуківські бентоніти»), якому також будуть потрібні фахівці, за підготовку яких готовий взятися навчальний професійний заклад.

Іван СМОЛІЙ

12.09.2020 09:00
Переглядів: 238
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.