Де будемо лікувати зуби?

Після набуття чинності Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» ситуація в стоматологічній галузі погіршилася, особливо у сільській місцевості. До переліку послуг, які надаватимуться на первинці в Україні, не ввійшла стоматологія. Національна служба здоров’я України планує оплачувати лише дитячу й ургентну стоматологічну допомогу. Це не могло не викликати тривогу і в Лисянській центральній районній лікарні. Минулого понеділка тут відбулися збори колективу за участю заступника голови райдержадміністрації Олександра Дубового, головного лікаря Олександра Ніколюка, лікарів-стоматологів, медсестер. Олександр Ніколюк зауважив, що про такий критичний стан справ він попереджував медперсонал ще рік тому. До 1 квітня цього року потрібно провести скорочення лікарів-стоматологів і медсестер. В штаті, за словами головного лікаря, має залишитися 4 лікарі і стільки ж медсестер, а решта – 5 лікарів і медсестер будуть змушені шукати інше місце роботи. Їм, як альтернатива, пропонується оформити ліцензію і надавати приватні стоматологічні послуги. Керівництво медичного закладу готове надати їм в оренду приміщення.
За словами головного лікаря КНП «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка Черкаської обласної ради» Івана Коваленка, держава не дає зрозумілого пояснення щодо майбутнього стоматологічної служби і забезпечення стоматологічного здоров’я населення, особливо сільського. У нормативних документах, які регламентують впровадження медичної реформи, стоматологічна допомога, крім ургентної, відсутня. Про профілактику стоматологічних захворювань узагалі не згадується. При Черкаській обласній стоматологічній поліклініці нам вдалося організувати роботу трьох пересувних стоматологічних амбулаторій. Вони щороку з 1 квітня по 30 жовтня надають стоматологічну допомогу у найвіддаленіших куточках області. Графіки виїзду лікарів у відрядження на пересувних амбулаторіях плануємо відповідно до заявок головних лікарів ЦРЛ і сільських голів. Бригада складається із лікаря та медсестри і працює в кожному районі місяць. У першу чергу оглядають дітей і населення пільгових категорій.
Єдиний вихід із становища, що склалося, на думку фахівців, – повернення стоматолога на первинну ланку надання медичної допомоги, у штат сімейного лікаря. Тим більше, що громади, які організовувалися, можуть надати в оренду приміщення, закупити обладнання для стоматологічного кабінету.

Олександр ЩЕРБАТЮК

16.02.2020 08:10
Переглядів: 2751
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.