Священник із Катеринополя наголошує: «Повинна бути чітка позиція щодо московської церкви»

Настоятель Православної Церкви України із Катеринополя Павло Добрянський розповідає, нині займаються як духовною, так і волонтерською діяльністю. Так, каже, щодня о 14-й годині служать молебень Петра Могили «За перемогу України в часи нашестя варварів і чужинців». Допомагають військовим з перших днів війни: то продуктами, а то виготовляли протимашинні їжаки, матінка Ірина плела сітки, шила жилети розвантаження (з місцевою майстринею Наталією Монастирською). Родина священника надавала прихисток 4-м сім’ям, які вимушено покинули рідну домівку через бойові дії. Отець Павло каже, до волонтерської роботи підключаються і прихожани. Взяти хоча б необхідну для пошиття чи то плетіння сіток матерію, яку приносили люди.

– Я викладаю англійську мову, маю зв’язок з закордоном, шукаю підтримку там, – каже священник. – У Польщі, наприклад, закупили берці для наших двох бригад – для батальйону ОУН і для 72-ї окремої бригади, збирали для них те, що вони вказали у списку, підключали різних волонтерів, а що могли, шукали самі. Також організовували закупівлю тактичних рукавиць. У нас є підприємці, які допомагають, як-от Михайло Морозюк, який робить бронежилети, передає на передову. У мене є бус, катафалк, я передав його для потреб військкомату і волонтерів. Я вважаю, що сьогодні люди, особливо ті, хто прагне до наживи, повинні розуміти, що треба навпаки, так, як на Майдан ми несли, коли боролись. Я був духовним капеланом, боровся, щоби ніякі там священники не ставили жодних скриньок, бо під час війни треба не забирати, а нести своє. І, за духовними принципами, воно ж потім вернеться: по-перше, свободою, перемогою, а по-друге, – можливістю все це відбудовувати. Якщо ми будемо дбати кожен за свої кишенькові інтереси, то ми ніколи не виграємо.

На своїй сторінці у Фейсбук отець Павло опублікував звернення до владики Епіфанія та до Президента України, у якому йшлося, зокрема, і про функціонування московської церкви, її подальшу долю. «Я вважаю, що в цьому питанні робиться недостатньо, – пояснює нашому виданню Добрянський. – Вважаю, владика Епіфаній повинен зайняти чітку позицію – назвати їх ворогами. Так, він говорить, що вони повинні перейти. Якби патріарх Філарет з перших днів свого патріаршества закликав всіх священників називати їх ФСБ-шниками, яким вони є, і боротися з ними усіма силами, а не називав би їх братами, то сьогодні ми б мали зовсім іншу Україну. Можливо, війни б не було, бо люди мали б єдність. Володимир Зеленський так само, робить багато і його дуже поважаємо, звичайно, за перемоги, за те, що він знаходиться з нами, нікуди не виїхав. Але повинна бути чітка позиція щодо московської церкви. Треба, особливо в час війни, назвати ворога ворогом і діяти відповідно», – каже священник. Також додає, що єдність – це розуміння спільної мети, відсутність розбрату. «І ця мета у нас має бути одна: повернення земель, в першу чергу, Криму», – каже Добрянський. – Швидкість здобуття Перемоги і кількість пролитої крові буде залежати від того, чи люди усвідомлять, що треба об’єднатися і вигнати московську церкву, діяти радикально стосовно тих, хто нас пограбував за ці 30 років. Бо ми не бідні, ми пограбовані. Якщо ми не переможемо московську церкву, то у нашому суспільстві не буде єдності. Якщо буде якесь перемир’я, то воно буде тимчасове».

У планах, як розповідає священник, – вести капеланську діяльність на прифронтових територіях. Наразі треба вирішити питання з пальним.

Також священник розповідає, навідує людей вдома, підтримує, розраджує, молиться за кожного. На завершення нашої розмови отець Павло радить усім не піддаватись паніці. Каже, це найперше, що ворог хоче посіяти між нами, українцями.

– Люди мають сьогодні об’єднуватися і молитися за перемогу щодня, щохвилини повинна лунати молитва, – каже священник. – Я завжди говорю своїм прихожанам: «Де б ви не знаходились, скажіть просто ці короткі слова: «Господи, помилуй мене, грішного, і дай перемогу Україні, дай нашим бійцям перемогти зло, бо ми сьогодні воюємо проти сатанізму, проти зла в чистому вигляді». Стосовно бійців і волонтерів, усіх, хто боронить зараз нашу державу на різних фронтах, ми низько схиляємося перед ними за те, що люди, мотивовані оцією великою ідеєю, ідуть вперед. Також щодня ми вшановуємо пам’ять полеглих у цій війні, – каже він.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: На Тальнівщині перейменували вулиці по селах

Читайте нас також в Telegram!

29.05.2022 10:17
Переглядів: 1780
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.