«Знайдемо твою доньку і зґвалтуємо»: жінці з Ватутіного погрожують колектори

Колектори погрожують зґвалтувати доньку Інни Литвин з Ватутіного. Причиною став нібито борг місцевого жителя, з яким родина жінки вже давно не спілкувалася. Дзвінки почалися ще з минулого тижня.

Минулої середи до мне зателефонували. Назвали мене по імені та прізвищу, – розповідає Інна. – Запитали чи знаю я Максима Литвина. Це мій син. Я злякалася. Мабуть, на це й розраховували. Знають навіть де живу. Говорять, що син є поручителем по кредиту одного хлопця з Ватутіного. Максим колись в одному дворі з ним ріс. Тепер вимагають, аби ми повернули замість нього борг. Пообіцяли неприємності, якщо той хлопчина з ними не зв’яжеться. Ніхто нас не попереджав, що нас вказують поручителями. Навіть той знайомий сина клянеться, що не знає нічого про це.

Після цього дзвінка невідомі почали активно тероризувати містянку. За порадою звернулася до знайомої банківської працівниці.

Вони набридали. А я прости відбивала їхні дзвінки, – продовжує Литвин. – Нещодавно йшла додому й зустріла знайому. Вона раніше кредити видавала. Розповіла про ситуацію. Вона здивувалася. Каже, банківські працівники так себе не поводять. Аж тут знову дзвінок з невідомого номера. Якийсь чоловік каже: «Должничары, верните долг по кредиту!». І це все з брудною лайкою. Після цього спілкувалася з керівницею банку. Та пояснила, що злочинці «ламають» базу даних і шантажують людей. Це можуть бути й колектори і навіть засуджені, які сидять за ґратами.

Минулої середи до жінки знову зателефонували та перейшли до прямих погроз.

Я прийняла виклик, але послала подалі. Ми нікому нічого не винні, – обурюється ватутінка. – У відповідь почула: «Ти коза! Ми знайдемо твою доньку і зґвалтуємо в різних формах». Я сказала, що номер прослуховується. Рознервувалася і заблокувала цей номер. На щастя, поки ніхто не телефонував знову.

До поліції заяву писати не хоче. Вважає це марнуванням часу.

Журналістам вдалося поспілкуватися з представниками колекторської фірми. Там про погрози та грубе спілкування нічого не знають. Проте голос чоловіка є схожим на той, що вимагав в Інни Литвин негайно погасити борг.

Звенигородський адвокат Руслан Бабенко все ж радить в таких випадках звертатися по правоохоронців.

Треба робити аудіо запис і направляти його в поліцію, – вважає юрист. – Такі справи перспективні, якщо їх постійно тримати на контролі. Ці дзвінки, зазвичай, здійснюють професійні колектори, а не засуджені. Не бояться відкрито погрожувати, бо ніхто за них серйозно ще не брався. Через безкарність вони зараз себе вільно почувають.

Заяви про погрози надходять ледь не щотижня, кажуть у Звенигородському райвідділі поліції. Проте притягнути до відповідальності когось вкрай складно. Довести справжні наміри колекторів неможливо.

Сергій РАДЧЕНКО

17.09.2020 17:03
Переглядів: 12045
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.