«Якщо кількість хворих збільшиться, ми будемо на межі»: звенигородський медик про ситуацію з коронавірусом

У Звенигородській районній лікарні всі 20 ліжок зайняті хворими на коронавірусну інфекцію. Про це розповів начмед Георгій Дімов. Кілька днів тому лікар на своїй сторінці у фейсбуці опублікував допис, в якому просить людей серйозніше ставитися до хвороби. На його думку, 6-7 тисяч випадків зараження щодня – тільки початок.

Маємо 20 ліжок і всі вони зараз заповнені. – пояснює Дімов. – Всі пацієнти досить таки тяжкі. Люди різного віку. Є молоді, є в літах. Але основний контингент від 50 років. Серед них є ті, що береглися. Але згадують, що до них хтось заходив додому, хто був хворим на коронавірус. А частина людей просто не береглися. Я тому й виставив допис, щоб до людей хоч трохи дійшло. Фарби у зверненні не згущував. Написав це все у 4 години ночі. Коли ми відкрилися і повністю заповнилися ліжка, я саме ходив на базар. Хоча роблю це вкрай рідко. Намагаюсь взагалі менше бувати там, де є натовп. На ринку дуже мало, хто носив засоби захисту. Підійшов до однієї продавчині. Вона мені з посмішечкою каже: «Ви що, хочете прожити 120 років?». Кажу, що хочу, аби вона стільки прожила.

Люди вперто не хочуть усвідомлювати серйозність ситуації, нарікає медик.

Люди досі не усвідомлюють небезпеки, – продовжує Дімов. – Починають розуміти, коли самі захворіють. Тоді починається паніка. Мовляв, чи є місця вільні і так далі. Буде доволі жорстко. Нинішня ситуація із захворюваністю, це ще далеко не кінець. Молодь менше хворіє і помирає, тому легковажно до цього всього ставиться. Тому наражають на небезпеку своїх батьків.

Коронавірус часто порівнюють із грипом. Через це немає страху перед новою хворобою.

Коли була епідемія грипу, навантаження на лікарню було в декілька разів менше, – згадує фахівець. – Коронавірус має індекс зараження в разів 5 більшим за грип. Кількість ускладнень з боку дихальної системи теж в декілька разів більше. Запалень легень під час грипу було менше. Під час епідемії грипу, з такою ж кількістю населення, нам вистачало 1-2 апарати штучного дихання. Нікому не відмовляли. Зараз маємо 4 апарати, але ледве справляємося. Якщо кількість хворих збільшиться, ми будемо на межі. Якщо люди не будуть і далі берегтися, станеться велике навантаження на систему охорони здоров’я. Можливо, доведеться робити вибір: кому дати кисень, а кому не давати. Разом з тим, держава мала б подбати, аби купити необхідну кількість обладнання. Нам же поступило не більше 20 відсотків апаратури від того, що необхідно. Довелося самотужки вирішувати проблеми. Із засобами захисту проблем поки немає.

Хворим роблять тестування, результати якого іноді виявляються хибними.

Щоб ПЛР-тестування було вірним, треба достатньо адекватно взяти мазок, – пояснює лікар. – В зразку має бути достатньо клітин епітелію. Не рідко буває, що вірус розмножується в легенях, а у верхніх дихальних шляхах його або вже немає, або ще немає. Від коронавірусу досі не існує ліків. Це чи не головна проблема. Від грипу розроблені ліки конкретно проти нього.

Серед працівників Звенигородського медзакладу теж є пацієнти з коронавірусом. Проте «підчепили» вони його, найімовірніше, не на роботі.

Дослідуючи ланцюжок, можна сказати, що шлях зараження є побутовим, – припускає Дімов. – Звичайно, вони захищали себе, але ж є ще родина. Так само міг бути контакт в межах домівки із носієм вірусу. В родині ж не будеш цілодобово в масках ходити.

За понеділок, 27 жовтня, на Черкащині зафіксовано 154 нових випадків захворювання. 347 пацієнтів наразі перебувають на лікуванні в медзакладах. За увесь час епідемії вже померло 79 черкащан.

 

Сергій РАДЧЕНКО

28.10.2020 10:20
Переглядів: 12935
1 коментар

Коментарі

  • toolex777 пише:
    29.10.2020 в 01:57

    Все так. Берегтися будуть лише ті, хто переніс хворобу. Іншим не дійде, поки не зачепить. Окремо скажу про Звенигородське інфекційне відділення. Лікарям, медсестрам та молодшим медсестрам треба давати “Героїв України”, вони теж на передовій, теж ризикують кожного дня своїм здоров’ям і життям. ВИ МОЛОДЦІ!

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.