Власника музею ''Шампань'' звільнили з-під варти

Минулої п’ятниці Апеляційний суд Черкаської області прийняв рішення змінити тримання під вартою на нічний домашній арешт відносно Олега Бойка – власника приватного військово-історичного музею на Звенигородщині.

Як уже повідомляла наша газета, його заарештували за підозрою в замаху на життя правоохоронців. Інцидент трапився 31 січня в селі Козацькому, де Олег Бойко має заснувати новий музей, перевівши сюди військову техніку з Шампані та значно розширивши експозиційні площі. Бойко вступив у перестрілку з працівником поліції, після того, як поліціянти оголосили йому і його дружині підозру у вчиненні майнового злочину.

Характерно, що його дії, кваліфіковані правоохоронцями як протиправні, знайшли підтримку в громадськості.

– Я навіть не припускав, що матиму стількох захисників, – сказав Бойко при виході з суду.

Справді, на його підтримку до суду прийшли більше ста ветеранів-афганців та АТО, волонтерів з єдиною вимогою: звільнити власника музею з-під варти, оскільки, мовляв, його вина є недоведеною і стріляв він по поліціянтах холостими патронами, аби захистити своє майно від рейдерського захоплення. Свою вимогу група підтримки підкріпила суттєво, попередньо підігнавши до будівлі суду причіп з автошинами та пригрозивши підпалити їх, якщо Бойка не буде звільнено. Хтось запримітив у причіпі й пляшки з гнітами, наповнені невідомою речовиною. Дехто припускав, що то так званий «коктейль Молотова».

І все ж прокурор та слідчий були проти звільнення підозрюваного, виходячи вже з того, що йому інкримінується тяжкий злочин і він може довести «розпочате до кінця». На що адвокат Євген Фанрабе, наполягаючи на зміні міри запобіжного заходу, звернув увагу суддівської колегії на те, що Олег Бойко не мав наміру завдати шкоди правоохоронцеві, а лише зреагував на його зухвалу поведінку.

А сам підозрюваний додав, що стріляв у бік правоохоронців холостими набоями лише у відповідь, оскільки ті першими розпочали стрільбу. При цьому він попрохав суд змінити тримання його під вартою хоча б на нічний домашній арешт, аби «продовжити лікування й ходити на роботу».

Зважаючи на ці та інші обставини, суддівська колегія постановила скасувати попереднє рішення Придніпровського районного суду стосовно Олега Бойка та змінити йому запобіжний захід на нічний домашній арешт.

Таке рішення суду присутні в засіданні зустріли аплодисментами. Проте Руслан Бойко – брат підозрювального, з яким той і сперечається ось уже майже чотири роки за право власності на військову техніку та інші експонати музею, не схвалює такого рішення. Більше того, даючи зрозуміти, що відтепер він побоюватиметься брата, Руслан Бойко повідомив у Фейсбук, що буде стріляти по кожному, хто без попередження заявиться до його двору.

«На любий рух у моєму дворі туди полетить куля. Потім я піду подивитись, як там і хто», – попереджає він.

І це, мабуть, не просто погроза. При цьому мимоволі пригадуються слова Антона Чехова: «Якщо у першому акті на сцені висить рушниця, то в останньому акті вона має вистрілити».

Михайло НЕЧАЙ

27.02.2019 09:33
Переглядів: 1023
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.