У Звенигородці завелися кубла гадюк

Цьогоріч в Звенигородському районі , як ніколи до цього, розвелося багато змій. Особливо облюбували вони кладовища. Не стало винятком і центральне кладовище в Звенигородці. Перед входом до нього розміщені попередження про небезпеку зустрічі з плазунами.

Змії, як говорить директор кладовища Володимир Бєліков, були тут і раніше, проте цього року вони зустрічаються чи не на кожному кроці, трапляються цілі кубла. Переважає популяція сірої степової гадюки, занесеної до речі, до Червоної книги. Вона вирізняється товстим тілом, широкою головою та темно- сірим, з ромбічним по хребту малюнком, забарвленням.

– Змії бояться перегрівання і за нинішньої спеки ховаються у більш-менш прохолодних місцях. Вони, як правило, рідко коли нападають на людей, – розповідає Володимир Беліков, – але коли наступити на плазуна, чи, не доведи Господи, розворушити гадюче кубло, напад їх неминучий. Тому, скошуючи по можливості бур’яни і високі трави, ми водночас радимо тим, хто приходить сюди доглянути могили рідних та близьких, взуватися в закрите взуття з твердою підошвою та запасатися ломакою, якою можна було б відлякати гаддя.

Хоча людей нині на цвинтарі майже немає. Налякані зміями, вони не наважуються на його відвідини. Черкаський край

09.07.2016 08:17
Переглядів: 1594
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.