У Звенигородці відкопали скарб в бюджеті

Відділ освіти Звенигородської райдержадміністрації давно вже став своєрідною притчею во язицях. От і тепер: ще не забули в районі скандалу, пов’язаного з опаленням у Тарасівській загальноосвітній школі, як депутатам районної ради довелося розбиратися з грубим порушенням законодавства про працю в цьому ж навчальному закладі, за що на нього було накладено штраф у досить великому розмірі. Так, як йшлося у відповідній постанові, управлінням держпраці в Черкаській області було встановлено, що на початку вересня, жовтня і листопада минулого року в школі «було укладено цивільно-правові угоди між адміністрацією школи та громадянкою З.М.Кобилян, яка виконувала обов’язки кухаря, затверджені начальником відділом освіти», тоді як законодавством вимагається укладення трудового договору. Цим самим було порушено ч.1 ст.21 КЗпП України та ч.1 ст.24 КЗпП України.

Дане питання розглядалося на розширеному засіданні депутатської комісії за участю голови районної державної адміністрації Василя Довбуша та начальником відділу освіти Лариси Кочерги. Виявилося, що вина за порушення законодавства чи не повністю лягає на відділ освіти, оскільки на час укладання цивільно-правових угод директора, у Тарасівській школі не було, а призначений в грудні на цю посаду Владислав Гончаревський відмовився підписувати таку угоду вважаючи це за порушення. Та Лариса Кочерга досить оптимістично сприйняла цей факт, заявивши (цитуємо дослівно), що «по ділах відділу освіти і його начальника буде проводитися розслідування інспекцією праці і вона дасть оцінку нашій роботі, кухарю буде виплачено аванс і на цьому питання буде вичерпано».

При цьому Лариса Анатоліївна ще й пообіцяла: «Про результати перевірки інспекцією праці відділ освіти вам доложить». А голова райдержадміністрації, поділяючи її оптимізм, авторитетно зауважив, що, мовляв, така, як у Тарасівці, ситуація і в інших школах району.

А тим часом управлінням держпраці на підставі акта інспекційного відвідування було прийняте таке от рішення: «Керуючись статтею 259 Кодексу законів про працю України, статтею 53 Закону України «Про зайнятість населення», частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 8 Порядку накладання штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №509, та на підставі абзацу другого частини другої статті 256 Кодексу законів про працю України», накласти на Тарасівську ЗОШ I – III ступенів Звенигородської районної ради штраф у розмірі 111690 (сто одинадцять тисяч шістсот дев’яносто) гривень».

Зрозуміло, що в даному разі, вини школи і її директора в порушенні законодавства немає. Проте так чи інакше, сума штрафу підлягає сплаті. Звідки? Зрозуміло з районного бюджету. І на цьому, як сказала начальник відділу освіти, «питання буде вичерпано».

Добре ще, що слова Василя Довбуша щодо ситуації в інших школах району не дійшли до інспекторів управління держпраці. Бо ж тоді, аби сплатити мільйонні штрафи, декому з районних владців, довелося б закласти в ломбарді останні штани.

Михайло НЕЧАЙ

06.06.2018 12:05
Переглядів: 2168
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.