Підозрювана у сепаратизмі зі Звенигородщини вийшла заміж за учасника АТО

9 вересня у Звенигородці відбудеться засідання суду над 35-річною жінкою, яку звинувачують у сепаратизмі. В соцмережах вона нібито поширювала заклики щодо змін територіальної цілісності країни.

Підозрювана народилась та виросла у селі Попівка. Має фізичну ваду здоров’я. Проросійських настроїв за нею ніколи не помічали, кажуть в селі.

–Зараз її немає тут, – розповідає діловод села Попівка Тетяна Клинова. – Живе в Одесі. В дитинстві впала й отримала травму ноги. Батька немає, а мати тяжкохвора. Зараз її донька забрала з собою в Одесу. А сама вона корінна попівчанка. Час від часу навідується сюди. До 2014-го часто їздила до дядька в Крим. При живому спілкуванні в неї ніколи не було жодних сепаратистських закликів. Те, що писала в інтернеті, то її справа. Хай відповідає. А так, вона тиха й спокійна людина. Жила тут відлюдькувато.

Як вдалося з’ясувати журналісту, підозрювана свої дописи публікувала в забороненій соцмережі «Однокласники». За офіційними даними, дописувала ще й у «Фейсбуці». Використовувала не лише чужі тексти, а й описувала власні думки. Війну на Донбасі вважає громадянською, військових називає «карателями», а революції – переворотом. Неодноразово висловлювала свою любов до президента Росії Путіна й вітала його із днем народження. Деякі її дописи набирали понад сотню тисяч «лайків» і тисячі репостів.

Інтернет-діяльність жінки припинилась у травні цього року, коли їй вручили підозру. Незадовго до цього вона одружилась. Як стверджують джерела, її обранцем став учасник АТО.

–Я особисто знаю цю жінку. По ній спецоперація велась близько 2-ох років, – розповідає джерело близьке до правоохоронних органів. – Коли вона приїхала в село, її затримали й провели обшук. Провину свою визнала. Мало того, місяців 8 тому вона вийшла заміж за учасника АТО. Думаю, він їй вказав на правильний шлях.

Прокуратурі та СБУ вдалося зібрати достатньо доказів та відправити матеріали до суду.

–За даними слідства, обвинувачена розмістила на особистій сторінці соціальної мережі «Facebook» публікацію проросійського та сепаратистського змісту щодо зміни кордонів України на користь держави-агресора, в якій містилися публічні заклики до дій з реалізації зміни меж території України, – коментує речниця СБУ в Черкаській області Катерина Дрога. – Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Черкаській області.

Якщо вину остаточно доведуть, підозрювана може опинитися у в’язниці щонайменше на 3 роки.

Сергій РАДЧЕНКО

09.07.2021 16:40
Переглядів: 3130
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.