Очільниці відділу Звенигородської освіти депутати вліпили ''двійку''

На сесії Звенигородської районної ради, що відбулася напередодні нового навчального року, серед інших питань порядку денного було заслухано й звіт начальниці відділу освіти РДА Лариси Кочерги про стан підготовки навчальних закладів району до цього відповідального періоду. З трибуни сесії Лариса Анатоліївна досить оптимістично розповідала про стан справ у освітянській галузі, однак багато хто з депутатів, в більшій чи меншій мірі будучи поінформованими про дійсний стан в школах, поставив під сумнів її слова. Тож і запитань до доповідача було більше ніж достатньо. Та замість конкретних відповідей на них у більшості випадків звучали загальні фрази, за якими часом ховалася відверта некомпетентність керівника освіти в районі.

Запитання ж стосувалися найбільш злободенних і часом досить болючих шкільних проблем. Зокрема, окрім готовності шкіл до роботи в новому навчальному році, йшлося про перспективи розвитку їх мережі, фінансове забезпечення галузі, впровадження державної програми «Нова українська школа» та виконання рішень районної ради, прийнятих в попередні роки.

В кінцевому результаті депутатський загал не схвалив звіту. Як і діяльності очільниці відділу освіти щодо виконання її службових обов’язків. Іншими словами, вліпив заслужену «двійку» Ларисі Анатоліївні. А для більш глибокого ознайомлення з реальним станом галузі освіти та вжиття заходів для виправлення ситуації, за пропозицією депутатів, висловленою ними під час пленарного засідання, було створено робочу групу, до якої ввійшли депутати-освітяни та представники апарату районної ради. До складу комісії, як і годиться, запросили і Ларису Анатоліївну. Однак вона відмовилася взяти участь в її роботі, не аргументуючи відмови, проте письмово повідомивши: «В подальшому прошу погоджувати мою участь в позапланових заходах Звенигородської районної ради з моїм безпосереднім керівництвом та ознайомлювати мене з відповідними розпорядчими документами, які є підставою для моєї участі».

Ось так і не інакше. Могла б і більш круто. Як, наприклад, Еллочка Щукіна з безсмертного твору Ільфа і Петрова. Пам’ятаєте: « Хо-хо! Нє учіте меня жіть!»

Отож без освітянської начальниці члени комісії відвідали частину освітніх закладів, побувавши зокрема у Звенигородській №5 і Юрківській школах, Княжицькому та Стецівському НВК. І вже остаточно утвердилися у висновку, що освітня галузь району перебуває далеко не в такому стані, як намагається змалювати її перед громадськістю Лариса Кочерга. Особливо стосується це реалізації державної програми «Нова українська школа». Так, як запевняла міністр освіти України Лілія Гриневич, до першого вересня всі школи отримають від держави новенькі парти для учнів перших класів та відповідні наочні засоби навчання. З цією метою держава і відповідні кошти завчасно надала, не обділивши при цьому Звенигородщини. Проте в жодній школі району ні тих парт, ні наочних засобів ще не бачили.

Причини?

Вони, як то мовиться, лежать на поверхні: з вини відділу освіти тендер на закупівлю було проведено занадто пізно і, як наслідок, Нова українська школа поки що залишається на Звенигородщині у старій латаній свитці. І як би не старалися викрутитися у відділі освіти, спричинено це передусім безвідповідальністю і бездіяльністю. Так, у Ватутіному, Катеринопільському, Лисянському, Тальнівському та в інших сусідніх районах для першокласників зуміли ще задовго до Першовересня закупити новенькі парти. Виготовляють їх зовсім поруч, на меблевій фабриці в Шполі, до якої зі Звенигородки якихось тридцять кілометрів. Що з цього приводу можна сказати?

Серед інших проблем – внутрішні роботи у спортивній залі Стецівського НВК та аварійний стан покрівлі у Юрківській загальноосвітній школі. Зрозуміло, на це потрібні чималі кошти. А от для Звенигородської школи №5 великих грошей не потрібно. Колишній випускник цієї школи подарував рідній альма-матер двадцять два комп’ютери, проте використовувати їх там не мають можливості через відсутність якісного інтернету та належної охорони будівлі.

А в Княжицькому НВК на день перевірки далеко не всі об’єкти були готовими до навчального року. У дитсадку «економлять» навіть на електролампочках, отож у багатьох кімнатах освітлення взагалі відсутнє.

На час написання цих рядків депутати ще не відвідали всіх навчальних закладів, проте вже порушують питання про персональну відповідальність керівництва відділу освіти за провали в роботі галузі. Тим часом Лариса Кочерга вирішила спробувати себе в новій іпостасі, взявши участь в оголошеному обласною радою конкурсі на заміщення вакантної посади директора Шевченківської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю. Проте по конкурсу не пройшла.

«Невезуха», як кажуть звенигородські школярики…

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Фото з архіву zvenrada.gov.ua

06.09.2019 10:39
Переглядів: 4465
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.