«Не заплатиш, не візьму кров»: ватутінська лікарня не має грошей на пацієнтів - Вісті Черкащини

«Не заплатиш, не візьму кров»: ватутінська лікарня не має грошей на пацієнтів

У Мережі розгорівся конфлікт довкола Ватутінської міської лікарні. Клієнтка закладу Вікторія Цибульська розповіла про свій досвід медогляду. Обурення жінки викликали ціни на аналізи, які їй довелося оплачувати.

«Заплатила за звичайну кров і сечу  150 гривень, але це ще нічого. За кров з вени – 530 гривень. Подумала, заплачу, щоб без проблем і швидше, але наївна я, наївна.  В кабінеті мені сказали: «Піди купи пробірку». І тут я вже закипіла: в 530 гривень не входить пробірка?!»,  – дивується Вікторія.

За пробірку пацієнтка все ж не заплатила. Щоб з’ясувати,  відправилася до головного лікаря. Та їй медичну ємність пообіцяла видати безкоштовно. Проте виявилося, що жінка й далі має платити за інші аналізи.

«Виявилося, що ВІЛ, СНІД не оплачений і треба платити 130 грн. Я сказала, що не платитиму. В касі з мене за все взяли гроші.  Мене знов послали до головлікаря. Там сказали, мовляв,  ВІЛ, СНІД безкоштовно. Але там ще гепатит.  А от він 130 гривень коштує. Добре, я сказала, здам його в Черкасах і прибрала те направлення в сумку. Повертаюсь назад. Візьміть же все ж таки кров. У мене вона перебирає направлення. Його нема.  А був ще 4 аналіз – безкоштовний. То вона мені: «Ти неправильно зрозуміла. Він 50 гривень коштує. Не заплатиш, не візьму кров». Він був найважливіший. Заплатила ще й за нього…», – бідкається Цибульська.

Після цього жінка не витримала й зателефонувала в поліцію. Правоохоронці порадили їй написати заяву. Окрім цього, пацієнтка зателефонувала на «гарячу» лінію МОЗ. Там їй повідомили, що міська лікарня отримала фінансування.

Виконувачка обов’язків головного лікаря Ватутінської міської лікарні Олена Юрженко інцидент пояснює недостатнім фінансуванням закладу.

Ми призначаємо платні аналізи, бо не маємо кошторису на безкоштовне обстеження і лікування, – коментує Юрженко. – Нам не видають достатньо коштів. Ця жінка була трохи знервована. Я порадила написати акт про обставини. Скарги будуть як не від цієї людини, то від іншої. Бо, знову ж таки, в нас немає коштів. Ми б і раді безкоштовно обстежувати та лікувати. Так би до нас ішли пацієнти. Та щомісяця у нас нестача мінімум 200 тисяч гривень.

Безкоштовно пацієнти можуть отримати мінімум послуг, розводить руками медик.

Безкоштовна у нас консультація лікарів,  – пояснює Олена Юрженко. – Стаціонарне лікування, бо ми ж не беремо грошей за ліжко-день. Також безоплатні загальні аналізи, рентген та фібро-гастроскопія. Пільговикам стараємося надавати безкоштовні послуги, або ж зі знижкою. Ця катавасія з пацієнткою виникла, бо вона ще не визначилася, де їй підписувати декларацію.

За словами самої Цибульської, договір із лікарем вона підписала у Черкасах, де зараз живе. У Ватутіному має прописку. Тепер жінка налаштована довести справу до кінця й чекатиме результатів перевірок.

Анатолій БУЗИНА

30.07.2020 15:46
Переглядів: 701
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.