На Звенигородщині запалював соліст рок-гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк

Після того, як патріотичні звенигородці бойкотували концерт «Кроликів» у їхньому місті, ГО «Козачанський курінь Вільного козацтва» та його отаман, депутат районної ради Олег Голуб запросили до районного будинку культури соліста українського фолк-рок-гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка. Концерт відбувся за фінансової підтримки голови райради Володимира Кучера, депутатського корпусу Звенигородської районної ради, а саме: Юрія Алексєєва, Олега Голуба, Віктора Зайця, Василя Зарубайка, Віталія Коваля, Долія Коломійченка, Валерія Костенка, Володимира Міняйла, Валентини Нечитайло, Ніни Ніколенко, Олексія Поліщука, Сергія Рубана, Віктора Шевченка, Дмитра Шукала, Надії Янишевської та депутата обласної ради Сергія Лебединця.

Символічно, але концерт у Звенигородці відбувся 24 січня. Напередодні у школах, навчальних закладах, наших містах та містечках пройшли заходи до Дня Соборності України. Більш ніж впевнені, жоден з них не мав такого виховного, просвітницького впливу, як живе спілкування з палким патріотом, справжнім козаком Сергієм Василюком. До речі, його коріння бере початок з Тальнівщини, із села Поташ. Сергій розповів, що по дорозі у Звенигородку він провідав могилки рідних.

А потім було дві години сольного концерту з живою музикою (гітара), читанням поезії Василя Стуса та позитивною енергією.

Глибокий, такий мелодійний тембр Сергія заворожив публіку з перших акордів добре відомої пісні «Душі криниця» на музику Олександра Морозова. З непідробною щирістю, експресією, повною віддачею лідер гурту заспівав козацький рок «Їхали козаки», говорив, а потім і співав про бій під Крутами («Ніколи не плач»), про події холодноярської республіки («Народна війна»). Виконав улюблену пісню українських повстанців УПА «Лента за лентою», неофіційний гімн АТО «Меч Арея» та «Вишневий садок», запитуючи у кожного з нас: «А хто ж ти – кріпак чи козак?»

Хвилю особливого патріотизму викликала пісня «Мчать козаки». Було так зворушливо бачити, як підлітки з 2-го ряду з неабиякою гордістю і так щиро співали з автором і виконавцем. Подумалося: «У нас є майбутнє!»

– Патріотична година, точніше, дві години виховання. Дякую за музичний урок історії. Сьогодні він просто необхідний всім нам. Слова «патріот» і «націоналіст» не такі і страшні, означають всього лишень любов до країни та символів приналежності до тієї країни. Отже, якщо ти патріот, то любиш Україну; якщо ти український націоналіст, то любиш мову, культуру, прапор, гімн, тризуб, вишиванку і все те, що позиціонує тебе з Україною, – читаємо на сторінці Фейсбук Наталії Олійник з Шевченкового, яка була теж присутньою на концерті.

По закінченню виступу Сергія Василюка усі присутні піднялися з бурхливими аплодисментами, вигукуючи: «Слава Україні! Героям Слава!» Голова Звенигородської райради Володимир Кучер привітав соліста квітами та грамотою, подякував Василюку за неймовірні патріотичні пісні. Депутат райради Олег Голуб пообіцяв наступного разу посвятити Василюка у козаки.

На противагу керівництву Звенигородщини, голова Тальнівської райради Валентина Любомська жодного разу не була ініціатором таких справжніх патріотичних концертів, які б запалили серця молодшого і старшого поколінь. Не говорячи вже про фінансування подібних заходів. А навіщо? Коли ти – нещирий патріот…

Редакція газети «Новий Дзвін»

30.01.2020 10:18
Переглядів: 622
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.