Як тальнівчани зберігають психологічну стійкість під час війни

фото тематичне

► Ваша думка
Наслідки війни для України нині найчастіше оцінюються через призму економічних збитків, руйнувань інфраструктури та кількості загиблих. Але війна впливає також і на здоров’я громадян – йдеться не лише про очевидні ризики на кшталт контузій та травм, а й про довгострокові наслідки. У перспективі багато українців можуть зіткнутися з психологічними та психічними проблемами, які варто попереджувати уже зараз. Журналісти «Нового Дзвону» вирішили дізнатися у тальнівчан: «Що вони роблять для того, аби зберегти власне психічне здоров’я та особистісну цілісність під час повномасштабної війни?»
– Не вмикаю телевізор, більше дізнаюся про події з інтернету. Стараюся не концентрувати увагу на негативі та шукати позитив там, де це, здається, неможливо. Більше читаю книг, українських авторів, звісно. Про культуру, діячів, слухаю музику таку, що надихає йти вперед. Тепер життя цінуєш по-іншому. Вирішила шукати себе в іншій справі, якою завжди хотіла займатися – поки шукаю курси.
Валентина, м. Тальне
– Як вимикають світло, багато не зробиш. Але з дітьми насправді дуже цікаво цей час проводимо: граємося, читаю їм – звісно, при світлі ліхтаря, співаємо. За ті дві години чого тільки не навигадую, так час швидко пролітає.
Тетяна, м. Тальне
– Колись я працювала із психологом і він порадив мені таку техніку, як заземлення. От коли починає накривати, я починаю заземлюватись. Тобто намагаюсь відчувати себе в моменті: зосередитись на роботі, на близьких людях, на своєму котові. Це допомагає трохи відволіктись.
Марина, м.Тальне
– Коли почалась повномасштабна війна, одна із онлайн-платформ, яка навчає різним інтернет-спеціальностям відкрила безкоштовний доступ до усіх курсів. Тоді я почала вивчати професію інтернет-маркетолога і мене захопила ця сфера. Зараз я поглиблено вивчаю цю тему і уже маю деяку роботу.
Леся, м. Тальне
– Спочатку нічого не хотів робити, все було якесь ніяке, ніяких бажань і планів, ніякого майбутнього. Тоді я наткнувся на книгу «Магія ранку», і у мене з’явилось бажання вставати вранці і виділяти годину для себе. Я практикував кілька місяців раннє вставання. Зараз не дуже виходить, але тоді це дуже допомогло зібратись.
Андрій, м. Тальне
– У нас інших варіантів немає, просто потрібно триматися. Це не так і важко, якщо уявити, що люди нині і в тяжчих ситуація перебувають. Ми маємо вистояти, щоб збулася наша взаємна мрія – це і є стимулом для мене. Постійно читаю новини, допомагаю, чим можу, так і день за днем летить.
Олена, м. Тальне
– Проводжу більше часу з дітьми, вони якраз і відволікають мене від всіх негативних думок. Дивлюсь на них і розумію, що маю триматися заради їхнього світлого майбутнього. Онлайн слухаю різні поради психологів, можу виплакатися у тиші і самотності. Тоді стає у рази легше. Ще дуже класно підіймає настрій наша сучасна патріотична музика, вона навіть надає крила.
Людмила, м. Тальне
– Мене може відволікти тільки дзвінок брата з передової, коли він каже, що в нього все добре. А все інше пливе за течією.
Роман, м. Тальне

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також: Додаткове обладнання – нові можливості: Тальнівська лікарня придбала гістероскоп

Читайте нас також в Telegram!

06.12.2022 10:22
Переглядів: 589
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.