Вихованців діючих дитсадків Тальнівської громади харчують безкоштовно

фото тематичне

6 червня батьки привели до дитсадків Тальнівскьої громади на Черкащині загалом 397 малюків, наступного дня – 428. Працюють заклади як у місті (таких 6: «Ромашка», «Берізка», «Світлячок», «Золотий ключик», «Казка» та «Сонечко»), так і по селах (їх 16: у Майданецькому, Корсунці, Вишнополі, Онопріївці, Заліському, Соколівочці, Кобриновій Греблі, Зеленькові, Піщаній, Білашках, Легедзиному, Мошурові, Лісовому, Романівці та Шаулисі), приймають як місцеву малечу, так і діток внутрішньо переміщених осіб. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міськради Раїса Карман пояснює, що дитсадки, незалежно від місця їх розташування, відкривають виключно ті, що мають укриття. Перший тиждень після чого працюють за графіком короткотривалого перебування (до обіду) та без харчування (для того, аби побачити, скільки буде діток), а потім переходять на повний день, організовують безкоштовне харчування. Раїса Михайлівна каже, оплату харчування місцева влада взяла на себе. Вартість – не більше 25-ти гривень на добу, тому очікувати, виходячи з такої суми, на заморські страви чи щось вишукане не доводиться: меню звичайне, з елементарним набором страв.

– Загалом міський голова озвучив свою позицію, що садочки відвідують діти, батьки яких працюють. Але ми зараз не ставимо такі категоричні вимоги, – зазначає Раїса Михайлівна. – Якщо гостро стане питання, що ми не можемо щось забезпечити, може бути й так. Гострота ось у чому: продукти харчування нам треба завозити. У попередніх договорах вказана ціна на товар. Наприклад, сіль: за договором вона коштує 9 гривень. Нині жоден постачальник не привезе нам її за такою ціною (враховуючи вартість товару, логістику). Звичайно, ми не без солі. Зараз виходимо з того, що в нас є, наших можливостей, а як нема – виходимо і з надможливостей.

Раїса Михайлівна також розповіла, що мають проблеми з доставкою молочної продукції, адже довозити її з Черкас щоденно, та ще й у таких малих кількостях, – надто дорого. А це, звісно, не може не позначатися на вартості харчування, а вкластися у ці «до 25-ти гривень на добу» треба, як би не хотілося вийти за ці межі.

У селах садочки відчиняють за потреби (якщо є бажаючі), а от у місті – почергово: все залежить від наповнюваності. За словами Раїси Михайлівни, якщо раніше ця цифра становила, наприклад, 80 дітей, то натепер – 50. Це пояснюється вимогами до зменшення кількості дітей у групках під час евакуації (під час повітряної тривоги вихователь та помічник мають встигнути за лічені хвилини одягнути, взути та спуститися до укриття).

Щодо підвезення дітей до дитсадків з інших населених пунктів громади, очільниця відділу освіти інформує, що станом на 6 червня 3-є дітей автомобілем підвозили зі Степного і Червоного до дитсадка у Соколівочку. Про потребу у підвезенні інформують керівники дитсадків. Чи пускати транспорт та який саме – великий чи малий (до вирішення питання підходять також по-господарськи), залежить також і від кількості дітей, які будуть їхати.

Наостанок зазначимо, що по селах працюють усі садочки, які є, наголошуємо, окремими структурами. Ті, що у складі НВК, при школах, – ні, оскільки, як пояснює Раїса Карман, школа не може працювати влітку, має свій графік: «У зв’язку з цим ми будемо виносити на сесію питання, щоб розділити школи й садки, щоб батькам було зручно. Серед року робити цього не можна, а в канікулярний період. Тому у нас садки відкриті скрізь, де вони є, окрім як ті, що при школах», – каже вона.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: У деяких селах Тальнівщини змінилися адміністратори

Читайте нас також в Telegram!

07.06.2022 14:13
Переглядів: 780
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.