”Вони шукали золото. Хотіли взяти все і хату спалити”

Другокласник Ярослав Позікун із Леґедзиного, що на Тальнівщині, допоміг затримати злодіїв.

“Дід був на рибалці. А я косив. У мене маленька коса є. Почув музику в сусідньому дворі. Там ніхто не живе. Підійшов кущами і бачу там чужі дядьки “хазяйнують”, – каже семирічний Ярослав.

Хлопчик живе по-сусідству разом із мамою, меншим братом, бабусею та дідом. Батько помер. Їхня хата друга від поля. Далі – лише обійстя, яке й намагалися обікрасти злодії. Там зараз ніхто не живе. Господарі померли раніше.

Поки злодюжки поралися у чужому майні, Ярослав спостерігав за ними. Бачив, як невідомі зламали замки і залізли у сусідський гараж. Потім проникли до будинку. Почали виносити надвір металеві речі.

“Вони шукали золото, копійки. Винесли дві машинки. Хотіли взяти все і хату спалити”, – переконаний малий.

Хлопчик зате¬лефонував Григорію Задорожньому, сину покійних, який доглядає за обійстям. Той відразу прийшов. Злодії господаря не злякалися. Ба, навіть більше, один із них переконував Григорія Михайловича, що тут жила його баба Калина. А коли той відповів, що це його батьківська хата, почали сваритися.

Ярослав із мобільного зателефонував у поліцію. На тому краю Леґедзиного – маньківське покриття мобільного зв’яз¬ку. Тому спочатку слухавку підняли поліцейські із сусіднього райцентру Маньківка. А вже потім вони переадресували пові¬домлення тальнівським колегам.

Ті спрацювали оперативно. За допомогою Ярослава поліція затримала од¬ного із підозрюваних. Він не встиг втекти. А потім і двох спільників. Усі із Уманщини.

Правоохоронці вилучили у любителів металу металошукач та автомо¬біль ВАЗ 2101, яким пересувалися злодії. Більшість награбованого крадії залишили на місці злочину.

“Ярослав першим помітив злодіїв і не розгубився, тому подарунок і подяку Тальнівського відділення поліції йому вручать на останньому дзвонику в урочистій обстановці”, – каже сільський голова Леґедзиного Сергій Гульченко.

Олег ШАТАЙЛО

26.05.2016 17:46
Переглядів: 764
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.