Вітання!

20 липня свій славний 80- річний ювілей святкує Іван Федотович Шланчак з Тального. Аби привітати його з ювілеєм, практично одночасно до редакції нашої газети звернулися Степан Васильович Томащук, тренер спортивної школи, та син ювіляра Олександр Іванович Шланчак.

Доля Івану Федотовичу випала непроста: напівголодне повоєнне дитинство, буремна юність, служба у лавах Радянської армії, заробітки в суворому кліматі Крайньої Півночі. Нині він зі своєю дружиною Світланою Василівною проживає в Тальному.

На жаль, у нашому місті мало залишилося людей, які пам’ятають про спортивну славу цього чоловіка. Але той факт, що Іван Федорович був першим тренером з вільної боротьби у Тальному, підтверджує і сам Степан Васильович Томащук, відомий тренер саме з цього виду спорту. Каже, що у Шланчака особисто не тренувався, хоча мав його за приклад, за взірець. Ще зовсім малим бігав дивитися, як боролися старші хлопці, вихованці Івана Федотовича. А коли у 1969 році Степан Томащук їздив на змагання з вільної боротьби представляти Тальне, отримав підтримку та схвальні відгуки від досвідченого на той час тренера. З того часу їхні дороги розійшлися.

З 1965 по 1974 рік Іван Федотович був незмінним чемпіоном області з вільної боротьби і при цьому продовжував тренерську діяльність. Серед його вихованців – відомий майстер спорту Олег Федоренко.

Крім вільної боротьби Іван Федотович грає в шашки. Він вигравав навіть у майстрів спорту міжнародного класу. На центральному ринку в Тальному, де збираються любителі шахів та шашок району, його добре пам’ятають як неперевершеного гравця.

І взагалі, щоб він не робив, за що б не брався, мав бути кращим. Перфекціоніст – як кажуть зараз.

Для сина Олександра та доньки Оксани він найкращий батько. Його продовженням на цій землі є четверо онуків та правнучка.

У цей святковий день від рідних, близьких, друзів, тренерів Тальнівської спортивної школи бажаємо ювіляру, щоб в душі цвіла весна, здоров’я не засмучувало, а життя било струмком ще багато років. Душевної гармонії Вам, Іване Федотовичу, та бадьорого духу!

Редакція газети «Новий Дзвін»

20.07.2021 10:50
Переглядів: 1036
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.