«Варто чи ні гуляти з дітьми надворі в період карантину?»

Думка головного лікаря Тальнівської райлікарні

Коли у країні оголошено загальнонаціональний карантин, молодь, на жаль, продовжує нехтувати правилами та не дотримується основних його вимог. І це не тільки стосується великих міст-мільйонників. Безвідповідально продовжують ходити без масок вулицями та в центрі Тального люди старшого покоління, гуляють мами з колясочками, наражаючи малюків на невидиму для ока небезпеку, заходять з немовлятами до магазинів. У лісопарку, щойно блисне сонце, більшає людей: відпочивають, влаштовують пікніки. А про засоби захисту, мабуть, ніхто з них і не чув. І це тоді, коли в новинах увесь час наголошують про карантин та про важливість його дотримання, аби запобігти поширенню вірусу COVID-19. Тоді як пояснити поведінку людей? Невже так важко посидіти цей час вдома, не наражати на небезпеку себе та інших? Коли зникне оця безвідповідальність?

Так, усім потрібне свіже повітря: і дорослим, і дітям. Та виходити надвір без нагальної потреби (придбати продукти та ліки) – зась. «Фейсбук» кишить повідомленнями та коментарями українців, які шукають порятунку у селах, виїжджаючи з міст до родичів чи на дачі. Цілком можливо, у цьому є певний сенс. Як пишуть користувачі Інтернету, у селі можна дітей випустити надвір, аби погралися та подихали повітрям. Натомість в місті потрібно сидіти у «бетонній шкаралупі». Думкою щодо того, варто чи ні гуляти з дітьми надворі в період карантину і за яких умов, ми поцікавилися у головного лікаря Тальнівської ЦРЛ (вторинка) Олега Солодька:

–Щодо багатоповерхових будинків, то потрібно сидіти вдома, – каже телефоном лікар. – Нікуди не ходити. Невідомо, чи в тому дворі хтось пройде і чи він інфікований, і що, як дитинка пройде після нього. Карантин є карантин. Виходити треба тільки по потребі: в магазин, щоб купити продукти, до аптеки. А решту часу треба перебувати вдома. А в приватних будинках, садибах, то на подвір’ї, думаю, можна ходити, там чисто, ходять члени сім’ї. Рахую, що випускати дітей надвір у межах власного подвір’я можна. На відстань більше 2-3-х метрів вірус не передається. Він у повітрі не буде літати туди-сюди.

Зрозуміла річ, якщо діти і граються на подвір’ї приватного будинку, контактувати зі сторонніми людьми, які проходять вулицею чи заглядають з цікавістю за ваш паркан, вони не повинні. Має бути контроль. Разом з тим, поспішати з дітьми до батьків у село, відвідувати їх у місті не варто, тим паче, якщо їхній вік більше 60-ти років: «Люди такого віку найбільш вразливі. Тому треба обмежити контакти між ними та молоддю, – наголошує Олег Володимирович. – Враховуючи, що в молодому віці це захворювання може пройти і безсимптомно (і дитинка може бути носієм вірусу), то для людей старше 60-ти це може мати катастрофічні наслідки».

Вадим СТРИЖЕНКО

02.04.2020 11:06
Переглядів: 1104
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.