У Тальнівській музшколі проводять перевірку: що вже відомо та кого звільнили

У Тальнівській музичній школі на Черкащині поки немає постійного керівника. Конкурсний відбір на цю посаду, як стало відомо із засідання 19-ї сесії Тальнівської міськради відповідно до затвердженого Положення, проведуть у кілька етапів: складання іспиту чи тестування на знання законодавства у галузі освіти та культури, ІІ етап – вирішення ситуації та завдання, ІІІ етап – презентація претендентами на посаду перспективного плану розвитку школи на найближчий рік та 5 років. Незважаючи на те, що Положення пройшло профільні комісії та не мало жодного зауваження, за день до сесії регламентна комісія внесла ряд пропозицій: наприклад, щоб до складу конкурсної комісії увійшли ще 3 депутати, а щодо кваліфікаційних вимог до кандидатів, то це має бути людина з дипломом магістра тільки педагогічного чи мистецького напрямку. Зміни пропонувалося внести і до порядку призначення на посаду нового директора: начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності ЗМІ мав би тільки визначати переможця та укладати з ним строковий договір, а погоджувати кандидатуру – міський голова. Однак депутати озвучені пропозиції не підтримали, оскільки, як пояснила начальник відділу культури Любов Старовойтова (і її підтримала, чітко аргументувавши свою позицію, начальник відділу освіти Раїса Карман), це суперечить чинному законодавству та Положенню.


– Ми намагалися всіма шляхами здійснювати контроль за діяльністю школи, – зазначила Любов Вікторівна. – Неодноразово в усній формі я зверталася до керівництва закладу в особі Тетяни Безпалої щодо надання мені розкладів уроків, навчальних програм та ін. з метою контролю організації навчального процесу і використання коштів. Також мною був надісланий письмовий запит до адміністрації щодо надання копій наказів, копій завірених розкладів і журналу реєстрації, на що адміністрацією школи було відписано: «Ваші дії як керівника нашої галузі перешкоджають школі виконувати основні завдання». У зв’язку з цим мною як керівником органу управління було ініційовано аудит, в ході якого було виявлено ряд порушень. Зараз, коли змінилось керівництво і вже є вільний доступ до документів, нами виявлено, що 2 особи технічного персоналу, які в школі табелювалися директором, але фактично там не працювали. У мене навіть є кілька повідомлень викладачів, що на робочому місці їх ніхто не бачив. І на рахунок контингенту, завуч і директор школи, які зараз тимчасово виконують обов’язки, повідомили мені, що зараз у процесі перевірки наявності учнів відповідно до затвердженого контингенту. Якщо ви пам’ятаєте, Тетяна Безпала, директорка казала, що місць немає, приходили люди, просили збільшити контингент… За один день виявлено, що числилося 7 учнів пільгової, до речі, категорії, яких фактично наявних немає. Тому вже зараз я хочу сказати: хто хотів віддати дитину до музичної школи, вже зараз є 7 вільних місць і перевірку ми здійснюємо далі».
У Тальному добре пам’ятають, як на засіданнях за попередньої влади директорка музшколи та її заступниця Альона Габієва неодноразово розпиналися про те, що кількість бажаючих займатися у музшколі настільки велика, що не вистачає ні місць, ні місця у стінах школи, щоб усіх розмістити. Неодноразово було чути про це і за влади нинішньої. А от про фінанси – ні гу-гу. Чому тоді у школах міста так активно велася агітація дітей, якщо місця у музичній були забиті під зав’язку? Для проведення аудиту у навчальному закладі скандальна директорка Тетяна Безпала не допускала нікого ні при колишньому голові Юрченку, ні при нинішньому голові громади Сідьку.

Читайте також: Групи самоокупності Тальнівської музшколи працюватимуть у приміщенні колишньої стоматполіклініки

Світлана САВЧЕНКО

01.12.2021 12:00
Переглядів: 4863
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.