Співали Гімн, молилися, знайомилися – так у Тальному відкривали літню православну школу

У понеділок, 1-го серпня, на подвір’ї храму святих апостолів Петра і Павла у Тальному – шумно й гамірно. Сьогодні відкриває роботу православна літня школа «Чадо Боже». Недільна школа, яка діяла при храмі останніх пів року, до 14 вересня оголосила про академічні канікули, та, дізнавшись, що дітям не вистачає спілкування і розваг, вирішили тиждень з 1-го по 5-е серпня посвятити роботі з дітьми. Оголосили про набір дітей у фейсбук.
Бажаючих займатися виявилося чимало – більше 20 дітей, віком від 5 до 13 років. Аби їм було цікаво, на заняття та майстер-класи їх ділитимуть на дві вікові групи. З молодшими буде займатися – Анастасія, дружина наставника храму отця Максима Лихолата, а старшими опікуватися Людмила Рябкова, прихожанка храму, вчителька трудового навчання однієї з місцевих шкіл.


Перш ніж перейти до занять та розваг, отець Максим запросив дітей та наставників на спільну молитву до храму. Тримаючи запалені свічки, вони промовляли слова молитви за настоятелем. Дотиком хреста він благословив кожну дитину і побажав плідної роботи школі та добра й миру всій Україні. Після спільного фото у храмі та на подвір’ї дітям запропонували трошки розім’ятися і прокинутися – провели руханку. Потім учасники школи з величезним задоволенням виконали Гімн України, розгорнувши синьо-жовтий прапор. Їхні личка були сповнені радості й гордості, адже їм доручили розгорнути Прапор України. Як сказала пані Анастасія, на ньому вони напишуть слова побажань нашим захисникам та виготовлять цілу скриньку оберегів та малюнків і передадуть їх на фронт.

Цього дня на дітей ще чекало цікаве знайомство в колі, заняття, відповідаючи на якому, можна заробити «бофони» та потратити їх у магазині. А в обід на честь відкриття школи частування – піца та сік.
Взагалі графік роботи школи, як нам розповіли організатори, має бути дуже насичений та цікавий. Це різноманітні квести на території храму, ігри, патріотичні флешмоби та екскурсії. Обов’язковими щодня також будуть ранкова молитва, виконання Гімну та академічні заняття, на яких у ігровій формі, з використанням сучасних технологій розповідатимуть дітям про основні християнські цінності, про роль молитви у житті людини, про дружбу, добро і зло тощо. На середу, наприклад, запланована екскурсія до музею Трипільської культури у село Легедзине та зустріч із народною майстринею Ольгою Собкович, яка вчитиме дітей робити ляльки-мотанки. А в п’ятницю в учасників школи буде ще один виїзний день. По завершенню школи на дітей чекають подарунки.
Фотозвіти роботи кожного дня можна побачити у фейсбук на сторінці Парафії.
Спонсором православної школи є Петро-Павлівський храм, збудований для громади родиною Мовчанів, та всі парафіяни, які роблять доброчинні пожертви.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Втратила дім та не віру: переселенка із Луганщини стала тренером у Тальному

Читайте нас також в Telegram!

03.08.2022 14:00
Переглядів: 787
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.