Що робить пересічна родина з Тального для Перемоги

Родина цієї пані з Тального волонтерить з перших днів війни. Жінка працює вихователькою в одному з дитсадків міста. Розповідає, що разом з родиною почали передавати адресні передачі, коли дізналися, що хлопцям на передову доходять лише огірки та помідори, а тушонки та паштети, які люди з власних запасів віддавали військовим, почали дивним чином зникати. Побачили з чоловіком, що діти вдома почали закривати тушонку, в духовці, і пакувати передачі своєму товаришу та колезі, що пішов на війну, тоді подумали, треба й нам долучатися, тим більше, чоловік власноруч змайстрував автоклав, – пригадує. Пішли на базар, купили свинячу голову, збою, насмажили моркви, цибулі – от уже й маєш 14 баночок паштету.
– Скільки всього закрили, я й не знаю, хіба ж ми його робили, аби про нас писали. Робили, бо по-іншому й бути не може. Щоразу задаюся питанням, чи достатньо я зробила для воїнів, вони ж там життя віддають. А ми не будемо допомагати? Це ж крапля в морі. І діти наші так навчені, й онуки, – розповідає жінка. 75-річна мама, й та ніколи не була осторонь сімейних процесів, завжди допомагала, чим могла. Разом з подругою Машею купували солодощі зі своїх мізерних пенсій та передавали хлопцям. А от її молодша сестра, вчителька Тальнівської школи, долучилась до армії місцевих кравчинь, які вдень і вночі шиють медичні бандажі. Жінка має золоті руки, її чудові вишиванки носять навіть закордоном, кожному членові родини вишила іменні, кому парні сорочки. А тепер от вишиває обереги своєму племіннику, який служить у медичній роті, і його побратимам, та шиє медичні бандажі з думкою про Перемогу! Серед наших відважних захисників є багато її учнів. Розповідаючи, жінка починає плакати, каже, безмежно вірить, що її обереги з зображенням слов’янського бога Сварога, окроплені свяченою водою, будуть надійним захистом для душі і тіла нашим солдатам.
А ще родина тальнівчанки щоразу переказує гроші на рахунки знайомих, близьких і просто волонтерів, яким терміново потрібна фінансова підтримка. У колеги чоловік на фронті, йому не раз скидала кошти, було таке, що й зовсім незнайомим людям переказувала.
І таких родин у нашому місті та селах як цвіту в городі. Щедрих, надійних, справжніх. Саме тому ми і є нацією непереможних. Все є Україна!

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: Багатодітна мама зі Звенигородщини терміново потребує допомоги

Читайте нас також в Telegram!

22.06.2022 12:33
Переглядів: 410
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.