Понад 40 мішків сміття зібрали у Тальнівському лісопарку активісти Європейської Солідарності та учасники толоки - Вісті Черкащини

Понад 40 мішків сміття зібрали у Тальнівському лісопарку активісти Європейської Солідарності та учасники толоки

У п’ятницю, 5 червня, у лісопарку Тальнівщини, що на Черкащині, відбулася толока, організована з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища Тальнівською районною організацією Політичної Партії «Європейська Солідарність» у Черкаській області.

У прибиранні лісопарку взяли участь понад 40 осіб – працівники ТОВ «Урочище Журавське» на чолі з Ігорем Новицьким, директором з економіки вищеназваного підприємства та генеральним директором ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія», редакція газети «Новий Дзвін», депутати Тальнівської міської та районної рад, працівники Тальнівського музею історії, представники ФК «Тальне», охоронці замку графа Шувалова, громадські активісти (ГО «Зелений світ») на чолі з Олександром Овчаренком, Тальнівський будівельно-економічний коледж з директором Андрієм Андрющенком. Приємно, що до такої акції долучилися і відпочивальники – містяни, які прийшли до лісу, аби подихати свіжим повітрям та прогулятися. Зокрема, до нашої групи приєднався 14-річний Віталій Задояний з Тального, він у лісопарку часто любить кататися на велосипеді, а сьогодні був нашим гідом:

–Про сьогоднішню толоку я прочитав у газеті «Новий Дзвін», так і дізнався, – каже хлопчина, одягаючи рукавички. – Вирішив, що піду. Тому й тут.

 

Разом з юнаком ми рушили від замку вглиб лісопарку, стежками гайнули аж до води, до Скелі Кохання, як її називають. Добре, що погода видалася хорошою, хоч і парило, як на дощ. Пейзаж, що відкривається, коли стоїш на гранітних брилах над урвищем – неймовірний, єдине, що ріже око – розкидане місцями сміття: пластикові пляшки, папірці та фантики, серветки, бите скло, пачки з-під цигарок. На наші очі та «гачки» траплявся різний мотлох, місце якому – на звалищі, а не в лісопарковій зоні.

Збираючи сміття, ми дійшли аж до містка (його називають Червоним). Дорогою нас минув на скутері чоловік. Як виявилося, він приїхав на рибалку. Каже, що тут щука ловиться. Представився: «Олександр Гоцик». Побачивши наш «улов», він повантажив його на скутер і повіз до замку, аби ми не тягнули в руках важкого. За що йому вдячні. Хоч невелика, але допомога. Та попри все, у нас ще був час та напівпорожній мішок. Його ми залишили на стежці, а самі дійшли аж до водопаду, нанизуючи сміття на «гачок», дещо несли просто в руках. Дорогою назад зустріли працівників музею, вони також були в рукавичках та з мішками – збирали непотріб в іншому напрямку. Коли ми повернулися до замку – місця збору – додали свій мішок зі сміттям до решти. А їх було чималенько! Понад 4 десятки! Сьогодні учасники толоки прибрали сміття навколо замку, футбольних полів, на території тиру, будинку лісничого, збирали пляшки та непотріб дорогою до терцентру, біля «Поплавка», обабіч пішохідних доріжок та лісових стежин.

А от біля пам’ятника О.В. Скворцову, що знаходиться неподалік від замку, прибрати неможливо: він настільки заріс бур’янами та молодими пагонами, кущами – не пройдеш. Охоронці замку кажуть, що сьогодні це вже третє прибирання у лісопарку, за два попередні рази назбирали 44 та 38 мішків сміття відповідно. Тоді прибирання організовували Роман Шевченко, охоронець замку, Олександр Сопруненко, колишній лісничий, Анатолій Ковальов, депутат райради, Олександр Овчаренко, ГО «Зелений світ». Хочеться звернутися до відвідувачів лісопарку з проханням не залишати непотріб обабіч стежок, на місцях відпочинку.

Ольга ОСІЯНЕНКО

05.06.2020 18:20
Переглядів: 3426
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.