На Тальнівщині послабили карантинні обмеження

У п’ятницю, 14 травня, у залі засідань Тальнівської міської ради під головуванням заступника міського голови Олександра Маринченка відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядок денний винесли 3 питання. Перш за все, зібрання було зумовлене тим, що МОЗ зарахувало Черкащину до «жовтої» карантинної зони, тому питання про санітарно-епідемічну ситуацію, пов’язану з поширенням Covid-19, розглядали першим.

Головна медична сестра КНП «Тальнівський ЦПМСД» Тетяна Буга, повідомила: «Станом на сьогодні, на Тальнівщині 251 особа хвора на коронавірус, з них – 3-є дітей. За тиждень проведено 21 ПЛР-тестувань, з них позитивний – 11. В основному використовуємо швидкі тести, яких за останній тиждень було зроблено – 34, з них позитивних лише 2. Отож, за цими показниками можна стверджувати, що ситуація в громаді покращилась».

Заступник директора з економічних питань КНП «Тальнівська багатопрофільна лікарня» Ірина Мирошниченко доповнила: «В інфекційному відділенні на сьогоднішній день знаходиться 22 особи з підтвердженим коронавірусом. Кількість хворих значно зменшилась. Враховуючи те, що Черкащина перейшла в «жовту» зону, в лікарні розпочали проведення медичних оглядів».

Наталія Галицька, начальник Тальнівського управління ГУ Держпродспоживслужби, відмітила, що на даний момент складено 18 протоколів і Головним управлінням винесено 18 постанов для осіб, які порушили карантинні норми і правила. Їх притягнуто до адміністративної відповідальності. Проте порушень стало менше, ситуація на ринках та в магазинах контрольована.

Людмила Мудра, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту повідомила, що на сьогоднішній день з 26-и навчальних закладів у громаді лише 3 знаходиться на дистанційному навчанні, у зв’язку з захворюванням в них педагогічних працівників – в Романівці, Глибочку та Поташі. Решта навчається в звичному режимі.

Олександр Маринченко зазначив, що різниця між «помаранчевою» та «жовтою» карантинною зоною незначна, протиепідемічні заходи послаблюються, але залишаються.

Отже, з 00:00 години 15 травня вирішили встановити карантинні обмеження характерні для «жовтої» зони. А саме, заборонено:

  1. перебування в будівлях і громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту;
  2. перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  3. проведення масових заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри, або наповненістю залів понад 50%;
  4. здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
  5. робота після 24-ї та до 7-ї годиниресторанів, кафе, барів, їдалень тощо;
  6. розміщення відвідувачів у закладах харчування на відстані меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столиком;
  7. відвідування закладів освіти у разі, коли на самоізоляції з підтвердженим коронавірусом перебуває більш як 50% учнів або викладачів;
  8. діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. м.

Другим в порядку денному розглядали питання створення, утримання та приведення у готовність захисних споруд цивільного захисту (бомбосховищ). Як зазначив Олександр Карман, спеціаліст з питань благоустрою та надзвичайних ситуацій міської ради, на Тальнівщині є лише 3 захисні споруди за документацією, яку передали з колишньої РДА: дві в Тальнівській багатопрофільній лікарні та в ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (газокомпресорна). Проте, в більшості громадських будівель є наявні підвальні приміщення, які можна використати як найпростіші укриття. Тому, вирішили створити перелік таких будівель і споруд та провести обстеження їхнього технічного стану.

Останнім питанням члени комісії обговорили підготовку до купального сезону та відпочинку населення на водоймах на території Тальнівської громади. Як стало відомо, на Тальнівщині лише одне визначене місце для купання – на річці Гірський Тікич, нижче кам’яної гряди в межах Тального. Олександр Маринченко каже, що на тому місці заплановано зробити довгоочікуваний пляж. Цю територію найближчим часом планується засипати піском, який, за словами заступника, вже є. Проте для створення пляжу ще треба пройти ряд інших визначених процедур. Біля всіх інших водних об’єктів на Тальнівщині встановлять попереджувальні знаки, оголошення про заборону купання.

Катерина КІХТЕНКО

14.05.2021 15:37
Переглядів: 629
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.