На Тальнівщині людей позбавили права голосу, відмовившись видавати медичні довідки - Вісті Черкащини

На Тальнівщині людей позбавили права голосу, відмовившись видавати медичні довідки

У понеділок 26 жовтня в редакцію газети «Новий Дзвін» зателефонували. Відразу, навіть не представившись, чоловік з образою видав:

–Ваша Зося з Майданця, це вона як, виходить, кому хочу, тому й даю, Сімейний лікар, чи хто вона там. Наведіть порядок з тієї Зоєю, бо я поїду, то наведу. Вона теж доживе до таких років, і ніхто на неї не буде дивитися. Бачите, фельдшер не має права видавати довідки, хоча вона знає всіх людей. А  ця сказала, що я вам ніякої довідки не дам.

Виявляється, справа ось в чому: Довгань Галині Яківні, 1937 року народження, жительці с. Вишнопіль на Тальнівщині, відмовили у видачі довідки на голосування вдома. Дільнична виборча комісія № 566 не могла надати такої можливості пані Галині, адже у неї не було медичної довідки. У редакцію нам подзвонив зять жінки.

Телефонуємо до сімейної лікарки, що закріплена за селом і переважна більшість вишнопільців саме з нею уклали декларації. Перевіривши у базі даних своїх пацієнтів, вона повідомила, що Галина Яківна Довгань не її пацієнтка, тому ніякого відношення до інциденту вона не має.

Як нам стало відомо, у видачі довідки відмовили не лише Галині Яківні, а й іншим 22 вишнопільцям, які за станом здоров’я могли проголосувати вдома. Переважно це люди похилого віку, які пересуваються за допомогою палиці чи ходунків, або ж мають інші хронічні захворювання. Серед них – Олена Остапівна Скригонюк. Жінка розповідає: «Я після операції вже 6-ий рік ходжу на ходунках. На східці я не піднімуся. Наприклад, у медпункт мене заносили. Зараз добре, що зробили пандус. А в клуб, де проходять вибори, я не зайду. Мій лікар Зоя Іванівна сказала, що довідку не дасть, мовляв, можете йти за безкоштовними ліками, ідіть і голосувати. Отака була відповідь. Я хотіла таки проголосувати і дзвонила навіть у приймальню Антона Яценка в Тальному. Мені обіцяли передзвонити, але так і не обізвалися. Це ж не тільки мене одну обідили. Нас багато. Ми, старше покоління, навчені так, що вибори – це наш обов’язок, а нас позбавили права голосу», – плаче жінка.

Про неприємну ситуацію знає і сільський голова Тетяна Гудзенко, проте коментувати відмовляється, направляє до голови комісії. Надія Гаркава, голова дільничної виборчої комісії у с. Вишнопіль, коментує: «Коли ми звернулися до сімейного лікаря Зої Несененко, вона повідомила, що видасть довідку лише тим жителям, кому не видавала минулого року. І взагалі, довідка видається один раз на 5 років, тому нема чого ходити щоразу до лікаря. Медичну довідку отримало лише 9 наших жителів».

Отримати пояснення від керівниці тальнівської первинки, кому підпорядковані сімейні лікарі, нам не вдалося. Адже Ганна Данилюк звично на телефонні дзвінки не відповідає.

Залишається незрозумілим, хто винен та чому вишнопільцям не видали медичні довідки,  проте незаперечним є те, що людей позбавили їхнього конституційного права – волевиявлення.

Ліна ЯЛОВСЬКА

 

28.10.2020 11:02
Переглядів: 2698
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.