Митрополит Іоан на Тальнівщині звершив Богослужіння у церкві, яка перейшла до Православної церкви України

У неділю, 20 листопада, у невеличкій церкві села Майданецького на Тальнівщині ніде було голці впасти. Люди, від великого до малого, чекали на приїзд митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана. Його візит сюди був першим, саме напередодні храмового свята у селі – Архістратига Михаїла. Варто наголосити, що це було перше Богослужіння за участі Митрополита у церкві, яка навесні цього року перейшла з-під юрисдикції московського патріархату до Православної церкви України. Тож це ще більше згуртувало людей.


– А ви скажете, коли він приїде? Боюся, щоб не пропустити цей момент, – хвилювалася одна з жінок, закутана у світлу хустину. Ми запевнили, що Митрополита вона точно впізнає, тож хвилюватися не варто.


Архієрея Іоана прямо на порозі церкви зустрічали дівчата з хлібом на вишитому рушникові та квітами, а в притворі заспівав церковний хор.
Літургія відбулася у співслужінні зі священниками Тальнівщини, а також отця Іллі з Новоархангельська, який прибув, аби підтримати настоятеля церкви у селі, отця Володимира. Цього дня молилися за українських військових, які боронять Україну, за полеглих воїнів, за мир і добробут у країні та перемогу. Митрополит Іоанн подякував усім, хто прийшов цього дня до храму Божого – жителям села та громади, церковному хору, який так гарно зустрічав, подякував за теплий прийом. У своїй промові він зазначив, що війна триває на різних фронтах, і релігійний – один із них, досить потужний. Саме з релігійної складової, на його думку, власне, і почалася ця війна.


– Ця релігійна складова дуже потужна, вона вселяла в уми українців те, що ми не повинні мати окремої держави, що ми є один, «єдіний» народ так званий, що нема такого народу – українці, – зазначив Митрополит. – Наскільки потужним був вплив москви через релігійні чинники в тому числі для просування оцієї ідеології «руського міра» і за кордоном. Боялися проти нього йти. Лише українці, повставши, почали громити цю силу і показали, що боятися там нема чого, що насправді отой велетень має глиняні ноги і сокрушиться і від правди Божої, і від української потуги, міці, сили. Тому що правда з нами.


В Україні близиться той час, коли буде єдина помісна автокефальна канонічна православна церква, з Томосом, офіційним документом про визнання від Матері-церкви, від Вселенської патріархії.


Слава Богу, що ваша громада і отець Володимир прийняли це рішення. Коли важко нашому народу, нашій Батьківщині, ви повністю розгромили «русскій мір» у своєму середовищі і таким чином ще більше українського з’явилося на лоні нашої неньки-України. Ми не тішимо себе ілюзіями, знаємо, що наближається час кінця панування «руського міра» в Україні. Після звільнення усіх територій видимих буде остаточне звільнення і невидимих територій – наших душ – від цієї ідеології. Тому я щиро сьогодні молюся з вами, браття і сестри, спільно за наших воїнів, за нашу неньку-Україну, шаную ваш вибір, отця Володимира, – сказав Іоан.
Завершилося Богослужіння сповіддю та святим причастям. Приємно, що у церкві було багато дітей, адже ще змалку батьки, рідні зрощують у їхніх сердечках любов до Господа та наставляють на шлях істинний.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також:Митрополит Іоан провів Богослужіння у храмі на Тальнівщині, який нещодавно перейшов до ПЦУ

Читайте нас також в Telegram!

24.11.2022 10:06
Переглядів: 1102
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.