Інтерв’ю з нардепом Сергієм Нагорняком про підсумки роботи на окрузі, зокрема на Тальнівщині

«Маю наміри тісно співпрацювати з депутатським корпусом та міським головою»

2020-ий рік відходить в історію. За цей рік нам випало чимало випробувань, найбільше – викликане світовою пандемією, коли ми вчилися жити в умовах жорсткого карантину, навчатися, працювати, навіть концерти відвідувати у режимі онлайн. А ще минулого року пройшли місцеві вибори: ми змогли обрати представників до місцевої ради та міського голову. Наближається до завершення і реформа адміністративно-територіального устрою, у результаті якої новоутворена Тальнівська міська об’єднана громада увійшла до складу Звенигородського району. Натомість, Тальнівський район ліквідовано. Зрозуміло, безболісно ці процеси не проходять. Проте були і позитивні моменти: відремонтовано чималий відрізок траси Н-16, що проходить через Тальнівський район, зроблено утеплення фасаду та замінено дах Тальнівської школи №2, придбано чимало сучасного обладнання в центральну районну лікарню. Неабияка заслуга в цьому народного депутата від фракції ПП «Слуга народу» Сергія Нагорняка.
Нагадаємо, його було обрано як мажоритарника у 199 виборчому окрузі. У Верховній Раді Сергій Нагорняк очолює підкомітет з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Сергій Володимирович зголосився дати інтерв’ю нашому виданню. Про що говорили, далі.
– Сергію Володимировичу, ви сьогодні виступали перед депутатами Тальнівської міської ради, з багатьма, я впевнена, знайомі особисто. На вашу думку, цей склад ради зуміє злагоджено працювати, аби змінити життя людей на краще та зробити громаду процвітаючою?
– Я дуже радий, що в країні відбулися місцеві вибори. Люди обрали своїх представників до місцевих органів влади. Зокрема й Тальнівщина обрала нового старого голову та багато нових депутатів. Я переконаний, що вони будуть працювати конструктивно. Сьогодні це побачив і на сесії: достатньо хороша явка і, як мені здалося, вони працюють як злагоджений колектив. Маю наміри тісно співпрацювати з депутатським корпусом та міським головою, щоб виправдати довіру виборців, аби вони нарешті відчули довгоочікувані зміни.
– Так, розкажіть про президентську програму «Велике будівництво», яку ви лобіювали в минулому році. Які плани на 2021-ий рік?
– Програма «Велике будівництво» передбачає капітальний ремонт і будівництво доріг та важливих інфраструктурних об’єктів по всій країні. Вона розрахована на 5 років. У наступному році ми плануємо завершити будівництво траси Н-16, тобто дорогу від Тального до Умані буде відремонтовано повністю. Крім того, в рамках проєкту було утеплено та модернізовано фасад і замінено перекриття у Тальнівській школі №2, також розпочато ремонти у 3-ох сільських амбулаторіях (Майданецька, Мошурівська та Онопріївська) та завершено будівництво медичного закладу у с. Тальянки. Роботи тривають й досі, через затримку, спричинену недобросовісною організацією, яка 2 роки тому виграла тендер.
– Часто ваші політичні опоненти закидають уряду та Президентові, що ремонт доріг профінансували з Фонду боротьби з Сovid-19. Чи справедливі ці звинувачення?
– Про те, що гроші на ремонт доріг беруть з «ковідного фонду», не відповідає дійсності. У цьому році на ремонт доріг було закладено біля 70 мільярдів гривень, а потреби значно більші. У «ковідний фонд» також заклали суму грошей, в надлишку. І от частину з цієї суми, за рішенням Уряду, перенаправили в дорожній фонд. Якщо брати по моєму 199 окрузі, на якому 6 лікарень, то питання їх забезпечення практично закрите. Нам вдалося більше 26 мільйонів гривень залучити на наші лікарні. Я особисто контролюю кожну закупівлю кисневих концентраторів, балонів, ШВЛів та КТ-апаратів, які йдуть на опорні заклади. З цих же коштів виплачується 300% надбавка лікарям. Це все кошти з Фонду боротьби з Сovid-19, і якби там не було грошей, то цих закупівель не відбувалося б.
Тільки на Тальнівську лікарню пішло майже 5 мільйонів гривень (827 тис. грн. з них – благодійні). За рік вдалося залучити більше фінансування, ніж за останні 5 років, разом взяті. Скажу відверто, це непросто, адже йде постійна боротьба за ресурс: хто більш проактивний, кому вдається знайти спільну мову з профільним міністерством або з Мінфіном, чи за рахунок власних контактів, той добивається кращого фінансування лікарень, що довгий час фінансувалися за залишковим принципом. Ми також здобуваємо досвід менеджерських проєктів. Наприклад, МОЗ видав наказ про розподіл ШВЛ- апаратів, і наших лікарень там не було. Після втручання з’явилися і Тальнівська і Звенигородська лікарні.
– Чи є в планах на наступний рік ремонт територіальних доріг, які на Тальнівщині вкрай розбиті?
– Маю перелік територіальних доріг, на які вже виготовлена проєктно-кошторисна документація. Зараз уже відбулися закупівлі. Днями за цими питаннями відбулася нарада в Маньківці, чомусь з Тального не було нікого. У мене була розмова з керівником «Укравтодору» Олександром Кубраковим з проханням, щоб на тих дорогах, на які є ПКД, з нового року, якщо дозволить погода, приступати до роботи.
– Сергію Володимировичу, ви депутат-мажоритарник, і ваше завдання – вирішення проблем округу. Що було в планах зробити для виборців, проте не вдалося? Які на це причини?
– Я відчуваю відповідальність перед людьми, адже у своїй передвиборчій програмі я їм обіцяв більше знаходитися на окрузі, заїжджати у кожне село. У мене був план об’їхати Тальнівщину, та через карантин його так і не вдалося реалізувати. В наступному році ми це зробимо обов’язково. Якщо у 2020 році нам вдалося залучити на 199-ий округ понад пів мільярда гривень, то в наступному році плануємо подвоїти результат. Будемо визначатися з місцевою владою, в який проєкт інвестуємо гроші із «соцеконому». На мою думку, добре було збудувати спортивно-оздоровчий комплекс у вашому місті.

Ліна ЯЛОВСЬКА

09.01.2021 11:20
Переглядів: 1139
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.